Nastolatki dopuściły się skandalicznych czynów Żródło: KPP Piła

Piła: Nastolatki kładły się na jezdni i wchodziły do cudzych mieszkań

1 Maj 2021 Irmina JachIrmina Jach

W piątek 30 kwietnia sierżant Wojciech Zeszot z biura prasowego pilskiej policji poinformował, że w sieci pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano skandaliczne zachowanie siedmiu nieletnich dziewcząt. Nastolatki kładły się na jezdni i wchodziły do przypadkowych mieszkań. Sprawa trafiła do sądu rodzinnego.

Kontrowersyjne nagranie zostało opublikowane w serwisie YouTube przez Niezależny Serwis Wiadomości 2. Policjanci z Piły zdołali ustalić personalia siedmiu nastolatek. Dziewczęta odpowiedzą między innymi za stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jezdnia, na której się kładły, jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w mieście.

Nastolatki dopuściły się skandalicznych czynów

- Sytuacja, która została opublikowana w sieci, nie była jednak jedynym wybrykiem, którego dopuściły się nieletnie. Ustalono, że ze sprawą miało związek siedmioro dziewcząt w wieku od 11 do 13 lat, które w różnych konfiguracjach zachowywały się w sposób wykazujący wysoki stopień demoralizacji - przekazał sierżant Wojciech Zeszot.

Nieletnie używały wulgarnych słów, obrażały przypadkowych przechodniów, pluły na obce osoby, spożywały alkohol i wchodziły bez pukania do cudzych domów. Pod pretekstem skorzystania z toalety zamierzały dokonywać kradzieży.

Nie żyje Maciej „Miki” MikołajczykNie żyje Maciej „Miki” MikołajczykCzytaj dalej

- Zebrany przez policjantów materiał ujawnił także, że związane ze sprawą nieletnie sprawiały szereg problemów wychowawczych w szkołach. Wobec jednej z nich prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej pracownika oświaty - dodał przedstawiciel biura prasowego pilskiej policji.

Nastolatki odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zadecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych.

Sprawa wzbudziła także ogromne wzburzenie w mediach społecznościowych. Internauci oceniają, że zachowanie dziewcząt jest wynikiem złych metod wychowawczych i nieprawidłowych wzorców, które czerpią ze środków masowego przekazu i gier komputerowych.

Inni są przerażeni wizją tragedii, którą mogło spowodować niefrasobliwe zachowanie nastolatek. Komentujący uważają, że z uwagi na porę, w której zarejestrowano nagranie, kierowcy mogliby nie zauważyć dzieci leżących na drodze, co byłoby katastrofalne w skutkach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Polsat News

Następny artykuł