Goniec.pl

Goniec.pl

Piła: Nastolatki kładły się na jezdni i wchodziły do cudzych mieszkań

6 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Kontrowersyjne nagranie zostało opublikowane w serwisie YouTube przez Niezależny Serwis Wiadomości 2. Policjanci z Piły zdołali ustalić personalia siedmiu nastolatek. Dziewczęta odpowiedzą między innymi za stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jezdnia, na której się kładły, jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w mieście.

Nastolatki dopuściły się skandalicznych czynów

- Sytuacja, która została opublikowana w sieci, nie była jednak jedynym wybrykiem, którego dopuściły się nieletnie. Ustalono, że ze sprawą miało związek siedmioro dziewcząt w wieku od 11 do 13 lat, które w różnych konfiguracjach zachowywały się w sposób wykazujący wysoki stopień demoralizacji - przekazał sierżant Wojciech Zeszot.

Nieletnie używały wulgarnych słów, obrażały przypadkowych przechodniów, pluły na obce osoby, spożywały alkohol i wchodziły bez pukania do cudzych domów. Pod pretekstem skorzystania z toalety zamierzały dokonywać kradzieży.

- Zebrany przez policjantów materiał ujawnił także, że związane ze sprawą nieletnie sprawiały szereg problemów wychowawczych w szkołach. Wobec jednej z nich prowadzone jest odrębne postępowanie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej pracownika oświaty - dodał przedstawiciel biura prasowego pilskiej policji.

Nastolatki odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym i nieletnich, który zadecyduje o zastosowaniu wobec nich odpowiednich środków wychowawczych

Sprawa wzbudziła także ogromne wzburzenie w mediach społecznościowych. Internauci oceniają, że zachowanie dziewcząt jest wynikiem złych metod wychowawczych i nieprawidłowych wzorców, które czerpią ze środków masowego przekazu i gier komputerowych.

Inni są przerażeni wizją tragedii, którą mogło spowodować niefrasobliwe zachowanie nastolatek. Komentujący uważają, że z uwagi na porę, w której zarejestrowano nagranie, kierowcy mogliby nie zauważyć dzieci leżących na drodze, co byłoby katastrofalne w skutkach.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Katarzyna Dowbor powiedziała, że nie wyremontuje im domu. Zamiast tego zaadaptowano stodołę

  • Maryla Rodowicz otrzyma wyższą emeryturę? Pomysł rządu skrytykowany przez ekspertów

  • Mama dała córce imię, jak nazwa pewnego popularnego sklepu. W sieci trwa ostra dyskusja

Źródło: Polsat News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Wymowne słowa obiegły sieć. "Nie wierzę, że..."
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >
Irmina Jach

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]