Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Ogromny pożar w Rosji, ogień pojawił się w budynku sądu. Kłęby czarnego dymu nad miastem
Monika Majko
Monika Majko 17.07.2022 15:52

Ogromny pożar w Rosji, ogień pojawił się w budynku sądu. Kłęby czarnego dymu nad miastem

pozar w rosji
twitter.com/nexta_tv

Kolejny potężny pożar w Rosji wybuchł w niedzielę, 17 lipca br. Ogień pojawił się w godzinach porannych w siedzibie Sądu Arbitrażowego w mieście Ufa, a strażacy zarządzili pilną ewakuację z budynku.

Płomienie objęły swoim zasięgiem powierzchnię 20 metrów kwadratowych. To kolejny duży pożar na terenie Rosji od początku wojny w Ukrainie.

Kolejny pożar w Rosji. W ogniu stanął budynek sądu

Po wybuchu wojny w Ukrainie na terenie Rosji rozpoczęła się seria tajemniczych pożarów, które wybuchają najczęściej miejscach ważnych dla wojska i gospodarki. Choć nie ma jasnych dowodów na to, że zdarzenia te są ze sobą powiązane, coraz ciężej uwierzyć jednak w przypadek.

W niedzielny poranek ogień pojawił się w siedzibie Sądu Arbitrażowego w Ufie, stolicy Republiki Baszkorostan. W sieci pojawiły się nagrania, na których widać wydobywające się z budynku gęste kłęby dymu.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe, a świadkowie zdarzenia podali, że z ogniem walczyły załogi czterech wozów strażackich. Łącznie w walce z płomieniami udział brało 39 osób.

Stacja REN TV przekazała, że ogień zaczął trawić dach siedziby sądu. Przybyli na miejsce strażacy wyciągnęli drabiny i rozpoczęli niebezpieczną akcję na wysokości. Z budynku pilnie ewakuowano 3 osoby, a służby poinformowały, że nikt nie został poszkodowany.

Kłęby czarnego dymu wydobywającego się z budynku zaniepokoiły jednak mieszkańców miasta, a także całego kraju. Coraz trudniej oprzeć się wrażeniu, że zagadkowe pożary na terenie Rosji nie są dziełem przypadku. Na razie jednak nie wiadomo, co spowodowało pojawienie się ognia na dachu sądu w Ufie. Wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia zajmą się teraz lokalne służby.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: o2/Goniec.pl

Tagi: Pożar Rosja