Goniec.pl > Wiadomości > Ogromny pożar hotelu w Nałęczowie. W akcji aż 29 zastępów straży pożarnej
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 20.05.2023 12:18

Ogromny pożar hotelu w Nałęczowie. W akcji aż 29 zastępów straży pożarnej

pożar hotelu Nałęczów
Facebook/OSP KSRG Markuszów

Potężny pożar hotelu w Nałęczowie (woj. lubelskie). W sobotę nad ranem płomienie pojawiły się na poddaszu budynku, powodując realne zagrożenie dla osób w nim przebywających. Na szczęście, pracownicy obiektu sprawnie ewakuowali wszystkich gości jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. W szczytowym momencie z ogniem walczyło 29 zastępów. Sytuacja nie jest jeszcze w pełni opanowana.

Pożar luksusowego hotelu w Nałęczowie

Pożar hotelu "W Krainie Alicji Wellness & Spa" przy ul. Kolejowej w Nałęczowie wybuchł w sobotę 20 maja tuż przed godziną 7 rano. Płomienie najpierw dostrzeżono na poddaszu budynku, gdzie znajduje się pralnia, dlatego pracownicy szybko zawiadomili odpowiednie służby i przystąpili do ewakuacji około 30 osób znajdujących się w obiekcie.

- Nie mamy żadnych informacji o osobach poszkodowanych. Wszyscy mieli samodzielnie opuścić hotel jeszcze przed przyjazdem na miejsce strażaków - przekazał portalowi Goniec.pl dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Lublinie.

Justyna Kowalczyk pokazała ostatnie zdjęcie i wiadomość od męża. Trudno powstrzymać łzy

"Straty liczone w milionach"

Z ogniem w szczytowym momencie walczyło aż 29 zastępów straży pożarnej. Obecnie jest to już 27 zastępów, ale sytuacja nie została w pełni opanowana. Akcja służb może potrwać jeszcze wiele godzin. Słup unoszącego się nad hotelem dymu widoczny jest w promieniu kilku kilometrów.

Na razie za wcześnie jest także, aby mówić o szczegółowych przyczynach powstania pożaru. To z pewnością będą ustalać powołani w sprawie biegli. Jak przyznała w rozmowie z Polsat News współwłaścicielka “W Krainie Alicji Wellness & Spa”, straty zapewne będą liczone w milionach złotych.

Nałęczów kusi turystów

Hotel “W Krainie Alicji Wellness & Spa” to jeden z bardziej popularnych i ekskluzywnych obiektów wypoczynkowych w Nałęczowie i okolicy. W skład kompleksu wchodzi nie tylko sam pensjonat, ale także wykwintna restauracja, ogromny ogród oraz relaksacyjna strefa Welness & Spa z basenem i łaźnią parowo-rumiankową.

Sam Nałęczów słynie natomiast z leczniczych wód oraz pięknych krajobrazów z charakterystycznymi lessowymi wąwozami.

Źródło: Polsat News, Goniec.pl