Goniec.pl
Lockdown już od poniedziałku?

pixabay.com, autor: Candid_Shots

Nieoficjalne: Lockdown od poniedziałku? "Rząd może ogłosić go jeszcze w tym tygodniu"

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Z doniesień dziennikarzy Wirtualnej Polski wynika, że całkowity lockdown może zostać wprowadzony na początku następnego tygodnia. Jeśli liczba zakażeń wciąż będzie utrzymywała się na wysokim poziomie, rząd może zdecydować się na ogłoszenie obostrzeń, kt&o

Z nieoficjalnych informacji wynika, że twardy lockdown miałby zacząć obowiązywać w nocy z niedzieli 28 marca na poniedziałek 29 marca. Rząd podejmie decyzję o nowych obostrzeniach na podstawie danych analizowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Lockdown już od poniedziałku?

Zdaniem dziennikarzy Wirtualnej Polski, jeśli liczba chorych na koronawirusa przekroczy 30 tysięcy dziennie, a zmarłych 500 dziennie, władze - zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami - zaostrzą obostrzenia obowiązujące w całym kraju.

Tym razem mają być one identyczne, jak w czasie ubiegłorocznej Wielkanocy, która również wiązała się z lockdownem. Olga Semeniuk w jednym z ostatnich wywiadów oznajmiła, że rząd „jest na etapie omówienia szczegółów dotyczących potencjalnie być może kolejnych obostrzeń”.

Wyjaśniała, że władze muszą być przygotowane na „powstrzymanie dużego efektu mobilności przed świętami Wielkiej Nocy, jak również na same święta”. Decyzja o wprowadzeniu lockdownu może zostać ogłoszona w każdej chwili.

- Wydaje się, że cały czas jesteśmy w trybie awaryjnym i będziemy tak funkcjonowali do momentu wygaszenia trzeciej fali - mówiła przedstawicielka Ministerstwa Rozwoju.

Najbardziej kluczowe będą dane ze środy 24 marca i czwartku 25 marca. Jeśli okaże się, że zakażonych koronawirusem dalej przybywa, rząd będzie zmuszony do spełnienia swoich zapowiedzi. Konferencja prasowa została najprawdopodobniej zaplanowana na czwartek.

Lockdown będzie zakładał zmniejszenia ilości osób w sklepach i kościołach, a także zamknięcie sklepów RTV/AGD i marketów budowlanych. Rozważane jest także ogłoszenie zasad związanych z przemieszczaniem się.

Ministerstwo Zdrowia będzie apelowało, by Polacy nie podróżowali po kraju, nie gromadzili się w grupach przekraczających pięć osób i ograniczyli świąteczne spotkania wyłącznie do grona domowników.

Dziś resort poinformował o 16 741 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarły 82 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 314 osób.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Radio Zet

Podobne artykuły

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >