Policja z Poznania musiała interweniować Żródło: Facebook.com/PolicjaPoznan

Nielegalne zgromadzenie pod Poznaniem. Policja wysłała helikopter

3 Maj 2021 Monika MajkoMonika Majko

Wczoraj wielkopolska policja musiała interweniować pod centrum handlowym w Swadzimiu koło Poznania, gdzie odbył się nielegalny zlot miłośników czterech kółek. Służby zastały na miejscu kilka tysięcy osób, które całkowicie ignorowały obostrzenia sanitarne.

Poznańscy policjanci poinformowali o nocnej interwencji na swoim profilu facebookowym. Uczestnicy nielegalnego zlotu samochodowego mieli świętować urodziny grupy Nocne Loty, która zrzesza miłośników motoryzacji.

Policja z Poznania interweniowała na nielegalnym zlocie fanów czterech kółek

Do szokujących scen doszło wczorajw Swadzimiu koło Poznania, gdzie na parkingu pod lokalnym centrum handlowym zorganizowano nielegalny zlot miłośników motoryzacji, związanych z grupą Nocne Loty. Uczestnicy spotkania mieli świętować urodziny grupy, a przy okazji organizowano zbiórkę wody dla personelu medycznego, pracującego w szpitalach.

Nocną imprezę przerwała interwencja służb. Na miejscu nielegalnego zlotu pojawili się funkcjonariusze poznańskiej drogówki oraz oddziału prewencji, a do akcji skierowano również policyjny śmigłowiec.

- Zgromadzenie było nielegalne, więc, pomimo iż zaproszenia nie otrzymaliśmy, postanowiliśmy się „wprosić” - poinformowali poznańscy policjanci.

Wiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaWiadomość o śmierci obiegła Polskę. Nie żyje 25-letni Adam i jego mamaCzytaj dalej

Służby stwierdziły na miejscu obecność nawet do kilku tysięcy osób, w tym wielu, którzy zupełnie ignorowali obowiązujące w kraju obostrzenia sanitarne. Jak poinformowali poznańscy policjanci, ich wizyta zakończyła się wystawieniem 129 mandatów karnych.

Dodatkowo policjanci sprawdzili stan techniczny obecnych na zlocie pojazdów, a wskutek przeprowadzonej masowej kontroli 82 z nich straciło dowody rejestracyjne. Funkcjonariusze odebrali prawo jazdy trzem kierowcom, w tym jednej, która prowadziła auto po zażyciu amfetaminy.

- Niektórzy dostali od nas prezenty w postaci mandatów, inni odjechali bez dowodów rejestracyjnych z pomocą drogową, ponieważ ich pojazdy w takim stanie nie powinny poruszać się po drogach, było też kilka zatrzymanych praw jazdy i osoba, która kierowała autem pod wpływem narkotyków - przekazała policja.

Do wczorajszych wydarzeń w Swadzimiu odnieśli się publicznie również organizatorzy zlotu. W poście na swoim profilu facebookowym podkreślili, że na ich zlotach nie ma tolerancji dla kierowców, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem substancji odurzających.

Przedstawiciele grupy przekazali także, że w czasie wczorajszego zlotu udało się uzbierać 3 pełne busy wody mineralnej dla pracowników 3 placówek służby zdrowia i zapowiedzieli, że pracują nad organizacją całkowicie legalnego spotkania dla miłośników motoryzacji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2/Facebook

Następny artykuł