Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Nielegalne zgromadzenie pod Poznaniem. Policja wysłała helikopter

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Wczoraj wielkopolska policja musiała interweniować pod centrum handlowym w Swadzimiu koło Poznania, gdzie odbył się nielegalny zlot miłośników czterech kółek. Służby zastały na miejscu kilka tysięcy osób, które całkowicie ignor

Poznańscy policjanci poinformowali o nocnej interwencji na swoim profilu facebookowym. Uczestnicy nielegalnego zlotu samochodowego mieli świętować urodziny grupy Nocne Loty, która zrzesza miłośników motoryzacji.

Policja z Poznania interweniowała na nielegalnym zlocie fanów czterech kółek

Do szokujących scen doszło wczoraj w Swadzimiu koło Poznania, gdzie na parkingu pod lokalnym centrum handlowym zorganizowano nielegalny zlot miłośników motoryzacji, związanych z grupą Nocne Loty. Uczestnicy spotkania mieli świętować urodziny grupy, a przy okazji organizowano zbiórkę wody dla personelu medycznego, pracującego w szpitalach.

Nocną imprezę przerwała interwencja służb. Na miejscu nielegalnego zlotu pojawili się funkcjonariusze poznańskiej drogówki oraz oddziału prewencji, a do akcji skierowano również policyjny śmigłowiec.

- Zgromadzenie było nielegalne, więc, pomimo iż zaproszenia nie otrzymaliśmy, postanowiliśmy się „wprosić” - poinformowali poznańscy policjanci.

Służby stwierdziły na miejscu obecność nawet do kilku tysięcy osób, w tym wielu, którzy zupełnie ignorowali obowiązujące w kraju obostrzenia sanitarne. Jak poinformowali poznańscy policjanci, ich wizyta zakończyła się wystawieniem 129 mandatów karnych.

Dodatkowo policjanci sprawdzili stan techniczny obecnych na zlocie pojazdów, a wskutek przeprowadzonej masowej kontroli 82 z nich straciło dowody rejestracyjne. Funkcjonariusze odebrali prawo jazdy trzem kierowcom, w tym jednej, która prowadziła auto po zażyciu amfetaminy.

- Niektórzy dostali od nas prezenty w postaci mandatów, inni odjechali bez dowodów rejestracyjnych z pomocą drogową, ponieważ ich pojazdy w takim stanie nie powinny poruszać się po drogach, było też kilka zatrzymanych praw jazdy i osoba, która kierowała autem pod wpływem narkotyków - przekazała policja.

Do wczorajszych wydarzeń w Swadzimiu odnieśli się publicznie również organizatorzy zlotu. W poście na swoim profilu facebookowym podkreślili, że na ich zlotach nie ma tolerancji dla kierowców, którzy prowadzą pojazdy pod wpływem substancji odurzających. 

Przedstawiciele grupy przekazali także, że w czasie wczorajszego zlotu udało się uzbierać 3 pełne busy wody mineralnej dla pracowników 3 placówek służby zdrowia i zapowiedzieli, że pracują nad organizacją całkowicie legalnego spotkania dla miłośników motoryzacji.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Monika MajkoAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Najchętniej piszę o wydarzeniach lokalnych i kulturze. Hobbystycznie związana jestem z kobiecą sceną muzyczną. Pochodzę znad morza i uwielbiam wszelkie sporty wodne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: monika.majko@goniec.pl

Podobne artykuły

kremlin.ru

Wiadomości

Kto po Putinie? Ekspert wskazał osobę, która może przejąć władzę w Rosji

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wstrząsające nagranie z granicy. Białoruscy strażnicy rzucali na drut cudzoziemców

Czytaj więcej >
powrót połączenia kolejowego

Wiadomości

Wraca kultowy pociąg "Słoneczny". Po dwóch latach przerwy podróżni łatwiej dojadą nad morze

Czytaj więcej >
Szykuje się rewolucja w emeryturach, Skarbówka odda seniorom pieniądze

Wiadomości

Luka w przepisach dotyczących bonu turystycznego. Dodatkowe 500 złotych na dziecko wciąż możliwe

Czytaj więcej >

Wiadomości

Obowiązkowa hospitalizacja i kwarantanna. Minister zdrowia podpisał rozporządzenia dot. małpiej ospy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News, PETRAS MALUKAS/AFP/East News, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Sondaż zaufania do polityków. Duda na czele, jest kilka niespodzianek

Czytaj więcej >