Goniec.pl

Flickr/ facebook.com/DorotaOstrowskaFoto

Niebezpieczna pogoda w weekend. IMGW ostrzega przed śliskimi drogami

28 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Jakub Franek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzonymi drogami, marznącymi opadami i silnym wiatrem w ten weekend. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Możliwe, że zagrożenia będą aktualne także w przyszłym tygodniu.

IMGW ostrzega: Śliskie drogi w sobotę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dotyczące pogody na weekend. Mieszkańcy Dolnego Śląska mogą się spodziewać marznących opadów, zwłaszcza na południu województwa. Ostrzeżenia dotyczą powiatów: zgorzeleckiego, lubańskiego, lwóweckiego, kłodzkiego, kamiennogórskiego, karkonoskiego, miasta Jeleniej Góry i Wałbrzychu wraz z powiatem wałbrzyskim.

Dalej na północ prócz marznącego deszczu, wystąpią oblodzenia drogach i chodnikach. Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Województwa objęte alertami to:

  • łódzkie , w całości;

  • lubuskie , w jego północnej części;

  • wielkopolskie , na północy i południu w powiatach: złotowskim, pilskim, chodzieskim, czarnkowsko-trzcianeckim, międzychodzkim;

  • warmińsko-mazurskim , w powiecie braniewskim i w Elblągu;

  • pomorskim , w jego północnej i zachodniej części;

  • zachodniopomorskim , w całości;

Niedziela i poniedziałek pod znakiem silnych wiatrów

Synoptycy przewidują, że marznące opady utrzymają się przez niedzielę. Wtedy też może powiać silny wiatr. Ostrzeżenia dotyczą centralnych powiatów Wielkopolski i Ziemi Lubuskiej, a także północy województw zachodniopomorskiego i pomorskiego. Wiatr będzie wiał aż do poniedziałku. Istnieje szansa, że śliskie drogi będą nam towarzyszyć także przez przyszły tydzień.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: www.imgw.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >

Wiadomości

Siedlce. Martwy 74-latek znaleziony w łazience. Służby nie mają wątpliwości co do przyczyny zgonu
Czytaj więcej >

Życie

Od poniedziałku w Lidlu festiwal okazji. Takich cen nie widzieliśmy już dawno
Czytaj więcej >

Wiadomości

Mariusz Błaszczak wypalił u Rydzyka o Janie Pawle II. Kontrowersyjne słowa
Czytaj więcej >

Wiadomości

Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Policja publikuje wizerunki i prosi o pomoc
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zacznie się już w poniedziałek. Kolejki ustawią się do Biedronki, lepiej się spieszyć
Czytaj więcej >
Jakub Franek

Jestem studentem III roku prawa UMK. Szczególnie interesuję się technikami kryminalistycznymi i historią ich rozwoju. Jednocześnie mam słabość do starych filmów sensacyjnych i gier fabularnych. W chwilach wolnych zajmuję się sadem słuchając audiobooków.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]