Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje toruński wolontariusz Maciej Kowalczyk
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 03.01.2022 21:02

Nie żyje toruński wolontariusz Maciej Kowalczyk

Nie żyje Maciej Kowalczyk, toruński wolontariusz walczył z chorobą
materiały własne Iberion

Nie żyje Maciej Kowalczyk. - Mimo ciężkiej choroby, do końca zachował ducha walki i odszedł w spokoju otoczony najbliższymi - przekazali przyjaciele zmarłego, który do samego końca angażował się w pomoc innym. Odejście toruńskiego wolontariusza to cios nie tylko dla jego najbliższych.

Choroba okazała się silniejsza i przyjaciele przekazali wiadomość, że Maciej Kowalczyk nie żyje. Mimo problemów ze zdrowiem nieustannie poświęcał się dla innych i pracował jako wolontariusz.

- Maciej odszedł od nas w noworoczny poranek. Wybrał znamienną datę zakończenia pewnego etapu i wejścia w nową, nieznaną nam jeszcze drogę - czytamy na profilu "Maćku Walcz", gdzie próbowano zebrać pieniądze potrzebne na leczenie.

Toruń: nie żyje Maciej Kowalczyk

Nowy Rok rozpoczął się w Toruniu wyjątkowo przykro, zmarł Maciej Kowalczyk. - Wierzymy, że Maciej przetrze dla nas szlaki i będzie na nas czekał wraz z całą swoją pozytywną energią, którą tak emanował za życia - napisali w pożegnaniu najbliżsi.

Torunianin do końca walczył ze śmiertelną chorobą. Maciej Kowalczyk zmagał się z glejakiem mózgu. Przeciwnik okazał się silniejszy i ceniony wolontariusz odszedł w pierwszy dzień 2021 roku.

Poświęcił się dla innych

Nie tylko najbliższa rodzina i przyjaciele wiedzieli, że Maciej Kowalczyk to osoba, która przede wszystkim ceni drugiego człowieka. Jako wolontariusz dał się poznać między innymi w Stowarzyszeniu Hospicjum "Światło" oraz samym toruńskim Hospicjum "Światło".

Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo

W opisie profilu "Maćku Walcz" przeczytać można, że zmarły Maciej Kowalczyk był "człowiekiem niezwykłym", który "niejednokrotnie sam pomagał osobom dotkniętym przez los, angażując się całym sobą". Niedawno zmarły wolontariusz został ojcem.

Wiadomo, kiedy odbędzie się pogrzeb Macieja Kowalczyka

Jeszcze niedawno wydawało się, że wszystko idzie ku dobremu. - Jest dobrze, jest stabilnie! To jest na tę chwilę najważniejsze. Przed nim ostatnia chemia i kontynuacja rezonansu co 3 miesiące - przekazywali jeszcze w październiku 2020 roku przyjaciele Macieja Kowalczyka.

Mimo uzbierania 80 tys. złotych na leczenie nie udało się uratować toruńskiego wolontariusza. W poniedziałek 3 stycznia 2022 roku poinformowano, że ostatnie pożegnanie Macieja Kowalczyka odbędzie się w środę 5 stycznia.

O godzinie 12:30 w Kościele Matki Boskiej Królowej Polski przy ul. Rydygiera 21 w Toruniu rozpocznie się pożegnanie w przykościelnej kaplicy. O godzinie 13:00 rozpocznie się różaniec, a pół godziny później odbędzie się msza pogrzebowa. Maciej Kowalczyk zostanie pochowany na cmentarzu przy ul. Antczaka.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: goniec.pl

Tagi: