Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje jedna osoba, dwie są ranne. W akcji śmigłowiec LPR, droga zablokowana
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 06.06.2024 13:20

Nie żyje jedna osoba, dwie są ranne. W akcji śmigłowiec LPR, droga zablokowana

wypadek
fot. Świętokrzyska Policja

Tragiczny w skutkach wypadek drogowy w miejscowości Przełom (woj. świętokrzyskie). W czwartek 6 czerwca w zderzeniu czterech pojazdów na drodze krajowej nr 74 śmierć poniosła jedna osoba. Dwie trafiły do szpitala. Droga jest całkowicie zablokowana.

Tragiczny wypadek w miejscowości Przełom

Do wypadku doszło w czwartek 6 czerwca nad ranem ok. godz. 7.50. Na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Przełom w powiecie kieleckim zderzyły się ze sobą ciężarówka, bus oraz dwa samochody osobowe. Na miejsce zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej i cztery karetki.

Jak przekazała PAP policja, "kierowca busa jadąc od strony Końskich w kierunku Kielc, podczas wyprzedzania zderzył się czołowo z ciężarówką". Niestety w wyniku wypadku zginęła jedna osoba.

Paweł Wojtunik: Byłem psem, który miał odwagę ugryźć. Dlatego na mnie polowano

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Jak informuje mł. asp. Małgorzata Pędzik z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, w zdarzeniu brały udział jeszcze dwa samochody.

Pojazd, który był wyprzedzany przez kierowcę busa również został uszkodzony. Kierującą przetransportowano do szpitala śmigłowcem LPR - relacjonuje.

Łącznie w trakcie wypadku uszkodzone zostały również trzy inne samochody: kia, mercedes i mitsubishi.

ZOBACZ: Auto rozpadło się na pół, w środku były trzy osoby. Lądował śmigłowiec LPR

1111.png
Fot. Komenda Miejska PSP Kielce

Zginęła 57-letnia kobieta. Trasa zablokowana

Na miejscu strażacy zabezpieczyli teren i udzielili pierwszej pomocy jednej z rannych kobiet. Niestety śmierć poniosła 57-letnia kobieta z mercedesa. Do szpitala trafił 61-letni kierowca ciężarówki oraz 28-latka podróżująca kią.

ZOBACZ: 16-latek wyszedł z domu i przepadł. Policja pilnie apeluje

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że trasa w miejscu wypadku będzie zablokowana do ok. 11.00. Wyznaczono objazd przez drogę powiatową w Borkach.