Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Nie żyje dziennikarz TVP Marcin Tomaszewski. Miał zaledwie 47 lat
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.05.2023 15:38

Nie żyje dziennikarz TVP Marcin Tomaszewski. Miał zaledwie 47 lat

tvp
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Nie żyje dziennikarz TVP Marcin Tomaszewski. Przez 18 lat związany był zawodowo z Telewizją Polską. Niespodziewana śmierć 47-latka wywołała poruszenie wśród kolegów i koleżanek z TVP Bydgoszcz. - Tak się nie robi, Marcin - napisali.

Nie żyje dziennikarz TVP Marcin Tomaszewski

Dziennikarz TVP Marcin Tomaszewski nie żyje. Wiadomość o niespodziewanej śmierci 47-latka potwierdzili współpracownicy, którzy opublikowali poruszające słowa.

Nikt nie spodziewał się, że Marcin Tomaszewski odejdzie tak szybko. Dziennikarz TVP był mocno zaangażowany w swoją pracę i stworzy kilka formatów, które na dobre wpisały się w Telewizję Publiczną.

Zaczęła liczyć pieniądze z komunii. "Nie wiem, jak spojrzę rodzinie w oczy"

Koledzy żegnają dziennikarza TVP emocjonalnymi słowami

Marcin Tomaszewski zmarł 4 maja. - Nasz redakcyjny kolega, Marcin Tomaszewski, odszedł niespodziewanie 4 maja w wieku 47 lat. Pamiętamy i pamiętać będziemy. Spoczywaj w spokoju - przekazała Telewizja Polska. Jak podkreślono, śmierć dziennikarza TVP miała charakter gwałtowny, ale na ten moment brakuje dokładniejszych informacji. 

Wiadomo jednak, że wyróżniony przez Radę Programową TVP 3 Bydgoszcz tytułem “Talent Roku” (2018 r.) Marcin Tomaszewski wywołał żałobę i niedowierzanie w całej Telewizji Polskiej. Współpracownicy opublikowali poruszające słowa żegnające dziennikarza. 

Dziennikarze TVP określili Marcina Tomaszewskiego kilkoma słowami: erudyta, dziennikarz, kolega. - Marcin przy komputerze. Otoczony stosem swoich notatek. Marcin z książkami. Tymi, które kupował niemal codziennie i oddawał się im bez reszty - czytamy. 

- Kochał telewizję a ona jego. Nie było dla niego obszaru, który byłby przed nim zamknięty. Zaczynał od pracy researchera, by pozostawić po sobie znakomite wywiady - z gwiazdami kina, politykami - wspominają dziennikarze TVP pogrążeni w smutku.

Koledzy nie mogą pogodzić się ze śmiercią Marcina Tomaszewskiego

To jednak nie wszystko. Emocjonalnych słów po niespodziewanej śmierci dziennikarza TVP padło więcej. Współpracownicy podkreślają, że bardzo lubili pracować z Marcinem Tomaszewskim. Charakteryzował się zaangażowaniem. - Jak nie lubić kogoś, kto zdawał się mieć mądrą odpowiedź na każde pytanie? Na to ostatnie pytanie od nas - dlaczego? - już nam nie odpowie. Bez pożegnania, za szybko, po cichu. Tak się nie robi, Marcin - napisali przekornie w pożegnaniu kolegi pracownicy Telewizji Polskiej.

Za jakimi formatami stoi Marcin Tomaszewski? Widzowie mogą kojarzyć jego “A to historia”, “Lekcja historii”, czy “Przechodzimy do historii”. Dodatkowo zmarły w wieku zaledwie 47 lat dziennikarz TVP prowadził debaty polityczne i przeprowadzał szereg wywiadów. Szczególnie ważna była dla niego edukacja historyczna dzieci i młodzieży.

Źródło: tvp 3 bydgoszcz

Tagi: Nie żyje TVP