Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje aktor Jan Mayzel
Maria Glinka
Maria Glinka 31.12.2021 07:30

Nie żyje aktor Jan Mayzel

Pixabay/_Alicja_
Pixabay/_Alicja_

Zmarł Jan Mayzel. Polacy pokochali go za rolę w kultowych produkcjach, m.in. "Misiu" czy "Alternatywach 4". Miał 91 lat.

Smutną informację przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych koleżanka Jana Mayzela z teatru - Izabella Olejnik.

Nie żyje Jan Mayzel. Artyści wspomina wybitnego aktora

"Kochani, zmarł Jan Mayzel. Aktor, dobry kumpel. Ogromne współczucie dla jego żony Zofii Merle", czytamy w poście aktorki.

Na śmierć wybitnego aktora zareagował także inny artysta - Remigiusz Grzela. We wpisie na Facebooku wspomniał, że 8 lat temu Jan Mayzel i Zofia Merle stracili syna Marcina, który był reżyserem (m.in. serialu "Na dobre i na złe") i II kierownikiem produkcji.

"Dużo smutku i bólu w tych ostatnich latach. Pani Zofii Merle serdeczne wyrazy współczucia", czytamy na profilu Grzeli. Do wpisu dołączył czarno-białą fotografię Jana Mayzela.

Informację o śmierci artysty potwierdził także portal filmpolski.pl. Jan Mayzel odszedł w czwartek 30 grudnia.

Kim był Jan Mayzel?

Jan Mayzel urodził się 5 stycznia 1930 r. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorstwa w Krakowie (w 1955 r.).

W tym samym roku zadebiutował na deskach teatru. Wystąpił w "Rozkazie 269" w Teatrze Rapsodycznym w Krakowie.

Rozgłos zdobył dzięki występom w kultowych polskich produkcjach. Można go podziwiać m.in. w "Tygrysach Europy", "Rozmowach niekontrolowanych", "Miś", "Alternatywy cztery", "Matki, żony i kochanki" czy "Kingsajz".

Jego żona - Zofia Merle, ma imponujący dorobek artystyczny, ale Polacy kojarzą ją przede wszystkim z roli Stefanii Wróbel-Malec z serialu "Klan" i Burczykowej z "Na dobre i na złe". Jan Mayzel pojawiał się w niektórych produkcjach u boku żony.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami z Twojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Tagi: Nie żyje