Goniec.pl

Iberion

Nie żyje ceniony polski dziennikarz radiowy. Zmarł w wieku 44 lat

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Smutne wieści napłynęły z Wrocławia. We wtorek 24 stycznia w wieku zaledwie 44 lat zmarł dziennikarz Adam Barański. W latach 2011-2019 związany był z Radiem Wrocław oraz Radiem RAM. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia w rodzinnym Brzegu.

Adam Barański nie żyje

O śmierci Adama Barańskiego poinformowało w czwartek Radio Wrocław, dla którego dziennikarz pracował w minionej dekadzie (2011-2019).

- Zmarł Adam Barański, nasz były redakcyjny kolega. Przez 8 lat był wydawcą i prezenterem wiadomości Radia Wrocław oraz Radia RAM - podano.

Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", Barański swoją karierę rozpoczynał właśnie w opolskiej redakcji dziennika, z którą związany był w latach 2002-2005. Kolejne dziennikarskie szlify zdobywał natomiast w Radiu Opole oraz opolskim oddziale Telewizji Polskiej.

Koledzy wspominają zmarłego dziennikarza Radia Wrocław

We wspomnieniach redakcyjnych kolegów Barański zapisał się przede wszystkim jako osoba, którą cechowały ogromne poczucie humoru, energiczność, pogoda ducha oraz niespotykany profesjonalizm.

- Pamiętam, że za czasów Adama nikt tak jak on nie przygotowywał kompleksowo i dokładnie serwisów informacyjnych - powiedział „GW” Maciek Szabatowski z Radia RAM.

Dziennikarz zmarł we wtorek 24 stycznia w wieku zaledwie 44 lat. O przyczynach jego śmierci nie poinformowano. Rodzinnym miastem Barańskiego był Brzeg i to właśnie tam, na cmentarzu komunalnym, zostanie pochowany w poniedziałek 30 stycznia. Ostatnie pożegnanie zaplanowano na godz. 12.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Anthony "Top" Topham nie żyje. Pierwszy gitarzysta Yardbirds zmarł dwa tygodnie po Jeffie Becku

  • Małopolska. Tłumy żegnały zasłużonego strażaka. "Remiza strażacka to był twój drugi dom"

  • Nietypowe nagranie obiegło sieć. Kamera uchwyciła zmarłego? Żona nie ma żadnych wątpliwości

Źródło: GW, Radio Wrocław

Zachęcamy do wsparcia zbiórki , której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Oburzające nagranie z samolotu polskich linii lotniczych. Piloci zostali zawieszeni
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje Ryszard Niemiec. PZPN pogrążone w żałobie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Dawid Kubacki pobił rekord Adama Małysza. Nie dokonał tego wcześniej żaden Polak
Czytaj więcej >

Wiadomości

Myśleli, że nikt tego nie zauważy? "Wiadomości" TVP chciały nabrać widzów
Czytaj więcej >

Wiadomości

18-latka przeżyła śmierć kliniczną. Ujawniła, co widziała "po drugiej stronie"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Uczennica zagadała do Rafała Trzaskowskiego w pociągu. Nagranie jest hitem sieci
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]