Goniec.pl > Wiadomości > Nie żyje 22-latka. Kierowca, który ją potrącił, zatrzymał się dopiero 2 km dalej
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 28.05.2023 19:19

Nie żyje 22-latka. Kierowca, który ją potrącił, zatrzymał się dopiero 2 km dalej

Potrącenie 22-latki
Policja Wyszków

W nocy z soboty na niedzielę (28.05) miał miejsce tragiczny wypadek na nieoświetlonym odcinku trasy S8. 22-letnia piesza została potrącona przez samochód. Niestety, zginęła na miejscu. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie, a kierowca osobówki został zatrzymany.

 

Tragiczny wypadek pod Wyszkowem

Tragiczne zdarzenie miało miejsce po północy w pobliżu miejscowości Lucynów, między węzłami Lucynów i Mostówka. Policjanci z Wyszkowa otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących pieszej, która poruszała się wzdłuż trasy szybkiego ruchu. Niestety, nie zdołali dotrzeć na miejsce przed wypadkiem.

22-letnia kobieta została potrącona przez pędzący samochód. Jej obrażenia były na tyle rozległe, że nie było możliwości udzielenia jej pomocy. Piesza zginęła na miejscu zdarzenia.

Straż pożarna zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała o 00:33. - Samochód marki Mercedes potrącił pieszego. Kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Pojazd zlokalizowano dwa kilometry od miejsca potrącenia - przekazał Sławomir Pietrzak ze straży pożarnej w Wyszkowie.

Prawda o małżeństwie Łukasza i Edyty Golców wyszła na jaw. "Nie wchodzimy do siebie"

Kierowca zatrzymał się dopiero 2 km dalej

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez reporterów Super Expressu, kierowca zatrzymał się dopiero ok. 2 km od miejsca wypadku. W swoim wyjaśnieniu twierdził, że jechał po nieoświetlonym odcinku drogi, gdzie nie było pasa awaryjnego, a za nim poruszały się inne pojazdy. W momencie zdarzenia myślał, że potrącił dzikie zwierzę. Zdecydował się zatrzymać się przy najbliższym zjeździe. Kierujący był trzeźwy.

- Do potrącenia doszło na pasie ruchu w kierunku Warszawy. Śmierć na miejscu poniosła 22-letnia kobieta. Za kierownicą mercedesa siedział 57-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego. Kierujący samochodem był trzeźwy - przekazał cytowany przez TVN24 Damian Worczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Dlaczego 22-latka się tam znalazła?

Przez kilka godzin droga była zablokowana, gdyż pod nadzorem prokuratora policjanci przeprowadzali czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Kierowca samochodu został zatrzymany, a policjanci przesłuchują świadków zdarzenia, starając się uzyskać jak najwięcej informacji. 

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego będą szczegółowo badać, dlaczego 22-letnia kobieta znalazła się na trasie S8 oraz jak tam się dostała. W ramach postępowania będą również dokonywać analizy telefonu 22-letniej kobiety. Dodatkowo ciało zostanie poddane badaniom w celu sprawdzenia obecności środków odurzających we krwi.

- Chwilę przed zgłoszeniem o potrąceniu spływały do nas informacje o osobie w pobliżu trasy S8, kolejne dotyczyły już osoby, znajdującej się już na samej trasie. Dyżurny natychmiast skierował w to miejsce policjantów, ale niestety zdążyło już dojść do potracenia kobiety - przekazał Worczyński.

Źródło: Super Express, TVN24