Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje 88-latek, dwie osoby w szpitalu
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 26.03.2023 17:21

Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje 88-latek, dwie osoby w szpitalu

W wyniku wypadku w szpitalu zmarł 88-letni mężczyzna.
Policja podkarpacka/zdjęcie ilustracyjne

Jedna ofiara śmiertelna i dwie osoby w szpitalu to bilans piątkowego wypadku, do jakiego doszło na trasie S8 na wysokości Radzymina. 88-letni kierowca jechał pod prąd w kierunku Warszawy i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka drugim samochodem osobowym. Po przetransportowaniu do szpitala mężczyzna zmarł. 

Radzymin. 88-latek jechał pod prąd

- Zgłoszenie o wypadku na trasie S8 na wysokości Radzymina otrzymaliśmy około godziny 2:45. Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło tam do czołowego zderzenia dwóch aut osobowych marki kia i volkswagen. W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby - przekazał w rozmowie z “Super Expressem” Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji. 

Jak przekazał policjant, na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował 88-letniego kierowcę samochodu marki kia do szpitala. Niestety pomimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł. 

"Nasz nowy dom". Samotna matka dostała nie tylko remont. Pierwszy taki przypadek w historii programu

Przyczyny wypadku

Do szpitala zostały przewiezione karetką również osoby, które przebywały w drugim samochodzie. Według doniesień mediów byli to obcokrajowcy. Policja nie przekazała jednak szczegółów dotyczących ich stanu zdrowia. 

Według wstępnych ustaleń służb 88-latek miał podróżować trasą S8 pod prąd, w kierunku Warszawy, w wyniku czego miało dojść do zderzenia czołowego z volkswagenem, zmierzającym w stronę Białegostoku. Dokładne okoliczności całego zdarzenia oraz potencjalne jego przyczyny wyjaśnią jednak ustalenia funkcjonariuszy policji, pracujących pod nadzorem prokuratury. 

Zdjęcia z miejsca wypadku

Na zamieszczonych w sieci zdjęciach można zauważyć, z jak wielką siłą zderzyły się oba pojazdy. Przód jednego z nich został praktycznie doszczętnie zmiażdżony. Wypadek na długie godziny wyłączył z trasy drogę S8. 

Śledź najnowsze newsy na Twitterze Gońca: https://twitter.com/GoniecPL

Źródło: Fb/Miejski Reporter/se.pl/wwl112.pl