Goniec.pl > Polska > Małopolskie: Śmiertelny wypadek w Posądzy. Nie żyje 73-letni mężczyzna
Monika Majko
Monika Majko 05.07.2021 19:41

Małopolskie: Śmiertelny wypadek w Posądzy. Nie żyje 73-letni mężczyzna

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
PSP Proszowice

W poniedziałek 5 lipca 2021 roku tuż po godzinie 10:00 w Posądzy w województwie małopolskim doszło do tragicznego wypadku. 73-letni kierowca osobowej skody nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w samochód ciężarowy. Mężczyzna zmarł pomimo podjęcia reanimacji.

Pojazd kierowany przez 73-latka zderzył się z ciężarówką, której kierowca, próbując uniknąć kolizji, uderzył w kolejne osobowe auto. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe.

Wypadek w Posądzy - nie żyje 73-letni mężczyzna

Do tragedii doszło na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 776 pomiędzy Krakowem a Proszowicami. 73-letni kierowca skody z nieznanych przyczyn nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarowym manem. 41-letni kierowca ciężarówki próbował uniknąć zderzenia i wykonał manewr ucieczki na sąsiedni pas. Tam pojazd uderzył w nissana, który jechał za skodą.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Ratownicy podjęli reanimację 73-letniego kierowcy skody, jednak nie udało się uratować życia mężczyzny. Kierowca ciężarówki z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Proszkowicach.

Policja prowadzi czynności pod nadzorem prokuratora

45-letni kierowca nissana nie odniósł żadnych obrażeń. Małopolska policja poinformowała, że zarówno kierowca ciężarówki, jak i nissana, w chwili wypadku byli trzeźwi.

Na razie nie wiadomo, co spowodowało nagłą zmianę pasa przez kierowcę skody. Małopolscy policjanci rozpoczęli dochodzenie mające na celu wyjaśnić dokładne przyczyny i okoliczności tragedii.

- Na miejscu wypadku czynności wykonywał z policjantami prokurator oraz biegły za zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych - przekazał serwisowi kontakt24.tvn24.pl rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie mł. insp. Sebastian Gleń. Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]

Źródło: Kontakt24/Dziennik Polski 24

Tagi: wypadek