Goniec.pl
ii-51

goniec.pl

Mieszkanka Legnicy znalazła węża w łazience

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w Legnicy. Pewna kobieta została zaniepokojona hałasem w łazience. Gdy weszła do pomieszczenia, od razu zadzwoniła po pomoc. Na jednej z półek spokojnie wił się wąż - to on był powodem jej paniki. Skąd się tam w

Gad zdecydowanie nie miał prawa znaleźć się w łazience kobiety. Sama nie posiada takich zwierząt, dlatego pierwsze co przyszło na myśl służbom, to to, że wąż musiał w jakiś sposób przedostać się rurami lub kanałami wentylacyjnymi.

Znalazła węża w łazience

Mieszkanka bloku przy ulicy Gwiezdnej w Legnicy przeżyła niemały szok - nie da się ukryć, że niejeden z nas byłby równie przerażony, co kompletnie zdezorientowany. Po sprawdzeniu źródła hałasu w łazience, na jednej z półek z kosmetykami znalazła węża leniwie zwiniętego w kłębek.

Rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Legnicy opisał dokładnie całą sytuację. W środę rano, 21 kwietnia, straż pożarna skontaktowała się ze strażą miejską, że w lokalu przy ulicy Gwiezdnej znajduje się wąż. Od razu zadecydowano o zadysponowaniu patrolu specjalistyczno-interwencyjnego.

Na szczęście odłowienie węża nie przysporzyło wykwalifikowanym służbom większych problemów. Szybko zweryfikowano, że jest to wąż zbożowy, który nie jest z natury jadowity. Jednak jego rozmiary mogły przerazić - osobnik liczył sobie 1,5 metra długości.

Kolejne decyzje w sprawie gada zapadły w Wydziale Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej. Węża przekazano jednemu ze strażników miejskich, który doskonale wiedział, jak zająć się zwierzęciem - sam hobbystycznie zajmuje się ich hodowlą.

Następnie zajęto się poszukiwaniem właściciela węża. Dzisiaj rzecznik prasowy straży miejskiej w Legnicy za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał dobre informacje:

- W związku z wczorajszą interwencją dotyczącą węża zbożowego informujemy, że odnalazł się właściciel gada, który za nie zachowanie nakazanych środków ostrożności został ukarany mandatem karnym. Przypominamy, że właściciele zwierząt mają obowiązek przestrzegać obowiązujących przepisów w tym norm prawnych dotyczących zwykłych i nakazanych środków ostrożności - czytamy w poście na Facebooku.

Warto zaznaczyć, że węże zbożowe nie są jadowite i groźne dla człowieka. Owszem, potrafią ugryźć niewprawionego hodowcę lub kiedy zmieniają otoczenie. Jednak nie szkodzi to naszemu zdrowiu. Co ciekawe, średnio osiągają około metra długości, dlatego okaz z Legnicy jest doprawdy powalający.

W swoim naturalnym środowisku gady żywią się małymi, żywymi stworzeniami - ptakami, gryzoniami, jaszczurkami, ale nie pogardzą też jajkami. Na wolności występują na południowo-wschodnich obszarach USA, bardzo lubią wilgoć. Czasami pojawiają się bliżej domostw, ale nie są groźne dla ludzi.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje arcybiskup Wojciech Ziemba

  • Ewa Krawczyk na cmentarzu. Poruszające nagranie dziennikarza WP

  • W oknie domu Kaczyńskiego pojawiła się nagroda

Klaudia BochenekAutor

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: klaudia.bochenek@goniec.pl

Podobne artykuły

Przed laty wynajęli dom matce z dzieckiem. Teraz mają dziką lokatorkę

Wiadomości

Przed laty wynajęli dom matce z dzieckiem. Teraz mają poważny problem, policja jest bezradna

Czytaj więcej >
Donald Tusk
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Donald Tusk zdecydował się na poważny krok. Lider PO boi się sfałszowania wyborów

Czytaj więcej >
Wybuch w Katowcach
Państwowa Straż Pożarna

Wiadomości

Katowice: Wybuch gazu w kamienicy, budynek się zawalił. Są poszkodowani, trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kontrowersyjne słowa księdza o niskiej dzietności. "Dzisiaj stanu bożego nikt nie chce"

Czytaj więcej >
Mało znana metoda naciągaczy. Oszukana seniorka musiała im zapłacić

Wiadomości

Mało znana metoda naciągaczy. Oszukana seniorka musiała im słono zapłacić

Czytaj więcej >
świeczka

Wiadomości

Nie żyje ceniony polski dziennikarz radiowy. Zmarł w wieku 44 lat

Czytaj więcej >