Goniec.pl > Życie > Memy po marszu 4 czerwca. Internauci nie mieli litości, zadrwili nie tylko z TVP i rządu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.06.2023 10:31

Memy po marszu 4 czerwca. Internauci nie mieli litości, zadrwili nie tylko z TVP i rządu

marsz ludzie transparenty
goniec.pl; twitter.com

Marsz 4 czerwca komentowany jest nie tylko przez polityków. Internet nie zawiódł. W niedzielę na ulicach Warszawy pojawiło się morze ludzi, a w internecie morze memów. Spora część z nich drwi z TVP. Prezentujemy najlepsze z nich.

Marsz 4 czerwca przyciągnął morze ludzi, internet to skomentował

Marsz 4 czerwca zgromadził prawdziwe tłumy. Chociaż rządzący starali się nie tylko zniechęcić do udziału w nim, ale również umniejszali skali wydarzenia, to frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania.

W internecie pojawiło się wiele zdjęć prezentujących wypchane po brzegi stacje metra. Ludzie nie mieścili się na peronach, a składy były przepełnione. Nie umknęło to uwadze bystremu i zadziornemu rysownikowi Andrzej Rysuje, który stworzył wymowną grafikę.

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler o kulisach programu. Zdradziła, kto płaci za metamorfozy

Memy po marszu 4 czerwca, hitem transparent z Januszem Kowalskim

To był jednak czubek góry lodowej. Internauci nie byliby sobą, gdyby nie skomentowali najlepszych transparentów. Na marszach, nie tylko w Warszawie, Polacy pokazali, że kreatywność i cięty dowcip to ich drugie imię. Nie obyło się bez drwin z polityków.

marsz-4-czerwca-memy-janusz-kowalski-mozg.jpeg
Janusz Kowalski wyśmiany przez uczestników marszu 4 czerwca. Fot.: Instagram.com/makelifeharder

Od słynnego hasła “Mefedron ma lepszy skład niż polski rząd”, przez kultowe już osiem gwiazdek, a kończąc na drwieniu z lokalnych naleciałości. Hitem sieci jest zdjęcie pleców nieznanej kobiety, gdzie pomiędzy gwiazdami widnieje napis: “jest tak źle, że Kraków musiał wyjść na dwór”.

marsz-4-czerwca-rzad-mefedron.jpeg
Fot.: Instagram.com/makelifeharder

Internauci skorzystali również z kadru z filmu “Wilk z Wall Street”. Dwie rozmawiające osoby sugerują, że jedna z nich zarobiła prawdziwą fortunę na sprzedaży waty cukrowej podczas marszu 4 czerwca. Oddzielna sekcja memów dotyczy TVP.

marsz-4-czerwca-wata-cukrowa.jpg
źródło: Twitter

Internauci bezlitośnie szydzą z propagandy w TVP

TVP nie zawiodło i nie tylko nie poświęcało zbytniej uwagi wielotysięcznemu tłumowi maszerującemu przez Warszawę oraz marszom w innych miastach. Na antenie TVP info relacjonowano lokalne festyny i chwalono działania rządu.

Internauci dali upust fantazji i połączyli propagandowy ton Wiadomości TVP z absurdalnymi paskami widocznymi często na telewizorach widzów. Zadrwiono z "tłumnie odpoczywających" Polaków, czy sparafrazowano słynne piłkarskie powiedzenie i na memie Michał Adamczyk “przekonywał”, że “w Warszawie nic się nie stało”.

marsz-4-czerwca-wiadomosci-tvp.jpg
źródło: Twitter

Zadrwiono również z prób wyjaśnienia wielkich tłumów w stolicy. Internauci wyśmiewali TVP i wskazywali, że widzowie Wiadomości mogą dowiedzieć się, że maszerujący przez Warszawę korowód biało-czerwonych ludzi to tak naprawdę… osoby czekające w kolejce do ZOO.

Tagi: internauci