Goniec.pl > Polska > Mazowsze. Śmiertelny wypadek na DK50 pod Mińskiem Mazowieckim. Nie żyje jedna osoba
Jakub Bujnik
Jakub Bujnik 11.03.2022 12:37

Mazowsze. Śmiertelny wypadek na DK50 pod Mińskiem Mazowieckim. Nie żyje jedna osoba

Wypadek DK50
OSP Rządza

W środę, 9 marca, doszło do tragicznego w skutkach wypadku na drodze krajowej nr 50 na trasie z Łochowa do Mińska Mazowieckiego. Samochód osobowy zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. W wyniku zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie kilka minut po godz. 18:00, z którego wynikało, że doszło do poważnego wypadku samochodu osobowego i ciężarowego w miejscowości Rządza - kilka kilometrów za Stanisławowem. Na miejscu bardzo szybko pojawili się policjanci oraz strażacy z okolicznych OSP. Widok, który zastali na miejscu był przerażający. Osobowy Seat został kompletnie zmiażdżony, natomiast samochód ciężarowy leżał przewrócony na bok w rowie.

- Ze wstępnych ustaleń wynikało, że jadący w kierunku Łochowa, kierujący seatem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z ciężarowym DAF-em z naczepą. Niestety na skutek odniesionych obrażeń kierowca osobówki, 39-letni mieszkaniec powiatu otwockiego, poniósł śmierć na miejscu. 55-letni kierowca TIR-a z obrażeniami ciała trafił do szpitala - przekazał w rozmowie z Goniec.pl podkom. Marcin Zagórski z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wykonywali na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Przez kilka godzin krajowa "50-tka" była zablokowana. Ruch był kierowany na wyznaczone objazdy m.in. przez Węgrów.

To już drugi tragiczny wypadek w ostatnich dniach na terenie powiatu mińskiego. W ubiegłą sobotę na drodze wojewódzkiej nr 802 w Siennicy zginęła 81-letnia kobieta potrącona na przejściu dla pieszych przez kierowcę fiata.

- Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Podczas jazdy koncentrujmy naszą uwagę na drodze i starajmy się przewidywać ewentualne zagrożenia. Prędkość dostosujmy tak aby w porę zatrzymać pojazd i uniknąć nieszczęścia - dodaje oficer prasowy.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl