Goniec.pl
Premier Morawiecki

Facebook.com/kancelaria.premiera

Mateusz Morawiecki zapowiedział wsparcie dla personelu niemedycznego

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Premier Mateusz Morawiecki przekazał dobre wiadomości podczas środowej konferencji prasowej, w której uczestniczył wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Szef rządu zapowiedział wsparcie dla personelu niemedycznego, pracującego w "obszarach covidowych".

Zapowiedziane przez premiera Morawieckiego wsparcie ma być jednorazowe i wynieść dokładnie 5 tysięcy złotych. Na taki dodatek mogą liczyć m.in. salowe, noszowi oraz pracownicy transportu medycznego.

Premier zapowiedział wsparcie dla personelu niemedycznego

Środowa konferencja odbyła się z okazji otwarcia Centrum Chorób Rzadkich w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, a udział w niej wzięli premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Premier Morawiecki podczas swojego przemówienia zwrócił się do lekarzy oraz pielęgniarek i podziękował im za ofiarną pracę na rzecz pacjentów. Szef rządu podziękowania skierował również wobec personelu niemedycznego, który również często aktywnie uczestniczy w walce z pandemią koronawirusa.

Podczas konferencji premier zapowiedział także, że ciężka praca salowych, noszowych czy pracowników transportu medycznego, którzy przepracowali w obszarach covidowych co najmniej 21 dni, zostanie nagrodzona specjalnym jednorazowym dodatkiem wynoszącym 5 tysięcy złotych.

- Wszystkim tym, którzy przepracowane mają co najmniej 21 dni w obszarze covidowym, postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek 5 tys. zł. Niech to będzie pewne dodatkowe wsparcie i taki ukłon w stronę też bardzo ważnej części personelu niemedycznego - zapwiedział Mateusz Morawiecki.

To ważna wiadomość dla przedstawicieli personelu niemedycznego, który od dawna domagał się dodatkowego wsparcia za pracę w obszarach covidowych, a na które do tej pory mogli liczyć jedynie lekarze, ratownicy, pielęgniarki czy inni medycy. Pieniądze z dodatku mają pojawić się na kontach pracowników już w czerwcu.

W środę Mateusz Morawiecki zapowiedział również, że rząd planuje rozszerzyć grupę uprawnionych do szczepienia przeciwko COVID-19 obywateli również o nastolatków. Już wkrótce szczepienia miałyby być dostępne róznież dla 17 i 16-latków.

- Im większa część społeczeństwa jest zaszczepiona, tym szybciej osiągniemy tę odporność zbiorową, i tym szybciej będziemy mogli się pozbyć tego niedobrego czasu, będziemy mogli spojrzeć w przyszłość z większym optymizmem - wskazywał Morawiecki.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że do tej pory w naszym kraju wykonano łącznie 14 274 291 szczepień, a w pełni zaszczepionych jest obecnie 3 839 390 osób.

[EMBED-755]

  • Syn Krawczyka przerwał milczenie. Odważne wyznanie w programie "UWAGA TVN"

  • Nie żyje aktor Ferdynand Matysik

  • OGAE Poll wskazało faworyta Eurowizji. Szanse Brzozowskiego określono na zero

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >