Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już spadł pierwszy śnieg. Opady zarejestrowały kamery
Irmina Jach
Irmina Jach 12.09.2022 11:11

Mamy dopiero wrzesień, a w Polsce już spadł pierwszy śnieg. Opady zarejestrowały kamery

Śnieg
lookcam.pl

W nocy z niedzieli na poniedziałek w polskich Tatrach spadł śnieg. Najwyższe szczyty gór pozostawały ośnieżone jeszcze o poranku, co mogli dostrzec mieszkańcy Zakopanego. Opady zostały zarejestrowane przez kamery. Na Łomnicy podmuchy wiatru przekraczały 100 km/h a termometry pokazywały -6 stopni Celsjusza.

Z pogody długoterminowej IMGW wynikało, że Polacy powinni spodziewać się pierwszego śniegu dopiero w listopadzie. Okazało się jednak, że zima zaskoczyła nas dużo wcześniej. Pierwsze opady białego puchu zanotowano na wysokości ponad 2500 m n.p.m.

W Tatrach spadł pierwszy śnieg

- W kalendarzu wciąż mamy lato, lecz za oknem coraz niższe temperatury. Śnieg pojawił się co prawda bardzo wysoko, ale przypomniał nam o wyciągnięciu cieplejszych ubrań z szafy - przypomina w rozmowie z PAP przewodnik tatrzański i edukator Tatrzańskiego Parku Narodowego Tomasz Zając. Warto o tym pamiętać szczególnie podczas wypraw w góry.

śnieg
lookcam.pl

Opady śniegu zostały zarejestrowane przez platformę lookcam.pl, która gromadzi transmisje wideo z różnych części kraju. Białemu puchowi towarzyszyły minusowe temperatury i silne podmuchy wiatru, które na Łomnicy osiągały nawet 100 km/h.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP

Tagi: śnieg