Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Małopolska. Zawaliły się drewniane schody przy karczmie. Rannych jest 8 osób
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 20.05.2023 22:47

Małopolska. Zawaliły się drewniane schody przy karczmie. Rannych jest 8 osób

wypadek
Facebook Małopolska Alarmowo

Niepokojące doniesienia z Małopolski. W miejscowości Zawoja doszło do zawalenia drewnianych schodów znajdujących się przy karczmie zlokalizowanej w pobliżu Mosornego Gronia. Na skutek incydentu ucierpiało osiem osób przebywających w chwili wypadku na konstrukcji. Pięcioro poszkodowanych trafiło do szpitala.

Niepokojący incydent w Małopolsce

Jak poinformowała Wirtualna Polska, do niepokojącego incydentu doszło około godz. 19.20, w sobotę 20 maja. W pobliżu karczmy Zbójnicka, naprzeciwko stacji narciarskiej Mosorny Groń w Zawoi, kilkanaście osób schodziło po drewnianych schodach w kierunku górskiego potoku. 

W pewnym momencie drewniana konstrukcja zawaliła się. Doprowadziło to do upadku z wysokości około dwóch metrów kilku osób przebywających na schodach. 

W poniedziałek do Biedronki ustawią się kolejki. Kultowy produkt znowu w sprzedaży

Kilka osób trafiło do szpitala

Jak poinformował Facebookowy portal Małopolska Alarmowo, w wyniku wypadku ucierpiało siedem osób. - Na szczęście wszystkie są przytomne. Po badaniach okazało się, że do szpitala karetkami przewiezione zostały trzy osoby, a ponadto ojciec 3-letniego dziecka na własną rękę zabrał pociechę do szpitala. Trzy pozostałe, lżej ranne osoby są opatrywane na miejscu - czytamy.

 

Na miejsce jedzie inspektor budowlany

Na ten moment nie wiadomo co było bezpośrednią przyczyną fatalnego wypadku. Jak informuje portal rmf24.pl, na miejsce incydentu jedzie powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Miejscowi policjanci robią oględziny, w toku których będzie ustalane czy katastrofy można było uniknąć i czy ktoś ewentualnie powinien ponieść konsekwencje za wydarzenie.

Źródło: Facebook/ rmf24.pl/ wp.pl