Goniec.pl
Ksiądz wywołał skandal

Jan BIELECKI/East News

Ksiądz pożyczył pieniądze od wiernych i opróżnił konto parafii. Padł ofiarą oszustów od kryptowalut

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Wierni z parafii św. Jana Nepomucena w Opolu-Sławicach nie mogli uwierzyć w to, co słyszą. W czasie mszy poinformowano ich, że z konta parafii zniknęły wszystkie pieniądze. Miejscowy proboszcz, chcąc szybko pomnożyć majątek, zainwestował fundusze w kryptowaluty. Duchowny padł jednak ofiarą oszustów.

Ksiądz przekazał oszustom nie tylko fundusze z konta parafii, ale również pieniądze pożyczone od wiernych. Biskup odwołał proboszcza oraz skierował do parafii przedstawiciela, który poinformował zaskoczonych wiernych o oszustwie.

Ksiądz zainwestował w kryptowaluty. Oszuści zabrali mu wszystkie pieniądze

- Na mszy pojawił się ksiądz, przysłany przez biskupa, który poinformował nas, że zniknęły pieniądze z konta parafii - przekazał w rozmowie z dziennikarzami „Nowej Trybuny Opolskiej” jeden z wiernych opolskiej parafii.

Okazało się, że proboszcz parafii św. Jana Nepomucena w Opolu-Sławicach chcąc szybko pomnożyć majątek, zainwestował pieniądze w kryptowaluty. Duchowny padł jednak ofiarą oszustów, którzy wyczyścili konto parafii, a także zabrali pieniądze pożyczone przez kapłana od wiernych.

Biskup odwołał dotychczasowego proboszcza z pełnionej funkcji, a administratorem parafii chwilowo został ks. Andrzej Ochman. Nie zdradzono, jaką kwotę stracił kapłan, jednak wiadomo, że w opolskiej parafii planowano w najbliższym czasie inwestycje.

- Ksiądz liczył, że w szybki sposób pomnoży pieniądze, dzięki czemu łatwiej będzie te inwestycje sfinansować. Okazało się, że - inwestując w kryptowaluty - padł ofiarą oszustów. Nie była to zła wola, ale naiwność - tłumaczył ks. Ochman w rozmowie z „Nową Trybuną Opolską”.

Rzecznik opolskiej kurii, ksiądz Joachim Kobienia podkreślił, że duchowny zobowiązał się do oddania straconych pieniędzy pokrzywdzonym parafianom. Kapłan zadeklarował, że w tym celu sprzeda swój samochód.

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy, z samego konta parafii zniknęło 16 tys. złotych. Nie wiadomo jednak, od ilu parafian proboszcz pożyczył dodatkowe pieniądze, które stracił wskutek nierozważnej inwestycji.

Duchowny przekazał oszustom również swoje prywatne oszczędności. Na razie kapłan nie otrzyma kolejnej parafii do prowadzenia. Jak wskazuje rzecznik kurii, decyzja w sprawie dalszych losów księdza z Opola nie została podjęta.

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >