Goniec.pl
Pieniądze

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Ksiądz podliczył zyski z komunii. Wszystkich poinformował kto ile dał

26 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

W parafii w Skórzewie pod Poznaniem po komuniach świętych doszło do sytuacji, która zdegustowała niektórych mieszkańców. Ksiądz podliczył ile pieniędzy dostał od poszczególnych klas, a wyniki opublikował na stronie internetowej.

O skandalicznej jego zdaniem sytuacji poinformował redakcję edziecko.pl oburzony mieszkaniec Skórzewa. Pan Paweł zauważył, że na stronie parafii pojawiła się informacja nie tylko o tym, ile kościół dostał pieniędzy, ale również dokładne wyliczenia każdej klasy.

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak nagle przerwała występ. Na scenie pojawił się jej były mąż

CZYTAJ DALEJ

Ksiądz wyliczył każdej klasie wpłaty na kościół

- Dziękujemy rodzicom za posprzątanie świątyni i jej otoczenia oraz za złożony dar ołtarza – odrestaurowany krzyż z nową podstawą nad tabernakulum oraz nowy 6 metrowy krzyż dębowy wraz korpusem i stalową podstawą dla nowej parafii. Wysokość złożonej ofiary to 13 692,20 zł (IIIA Dąbrowa – 873,90, IIIB Dąbrowa - 850, IIIA SP2 - 468, IIIB SP2 - 1947, IIIA SP1 - 1850, IIIB SP1 - 1570, IIIC SP1 – 1456,50, IIID SP1 -1530, IIIE SP1 – 1920 oraz inne szkoły 1226,80). Serdecznie dziękujemy za pozostawienie trwałej pamiątki uroczystości. Do realizacji wyżej wymienionych darów z kasy parafialnej dołożono 3707,80 zł - napisano na stronie parafii.

Pan Paweł zauważa, że w teorii prawo rozdziela praktyki danej religii i szkołę, ale w praktyce granice te zacierają się i w rezultacie Pierwsza Komunia jest wydarzeniem zarówno religijnym, jak i szkolnym.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Mieszkaniec oburzony ingerencją kościoła w inne sfery życia

- Działanie bardzo skuteczne, bo uczy najmłodsze dzieci tego, jak ważną instytucją jest Kościół Katolicki, w następstwie czego potem kościołowi bardzo łatwo ingerować w sprawy polityczne i inne dziedziny życia społeczeństwa. W Polsce mamy niecałe 200 kościołów i związków wyznaniowych. Jakby to wyglądało gdyby każdy z nich wchodził tak głęboko w szkolne progi? Przecież to niedorzeczność - napisał w liście do redakcji edziecko.pl

Sytuacja ta wzburzyła mężczyzną i była zapalnikiem do tego, by w działaniach kościoła i instytucji, które kościół faworyzują, szukać kolejnych zachowań, które nie powinny mieć miejsca.

Zdaniem pana Pawła ingerencja kościoła w szkoły jest niedorzeczna, a cierpi na tym wielu uczniów. Jego zdaniem tylko dzieci innych wyznań są tymi, które mają w planie lekcji tzw. okienka. Dotyczy to również tych, którzy na religię z innych powodów nie chodzą.

Ci sami uczniowie swoją wolną godzinę w trakcie dnia mogą za to poświęcić na to, żeby patrzeć na jawną niesprawiedliwość. Ocena z religii wlicza się do średniej, a zdobycie szóstki jest banalnie proste.

- Dziecko widzi, że dla dobra kościoła jest społeczne przyzwolenie na różne formy dyskryminacji. Kościół tylko to wszystko podsyca i nakręca właśnie takimi zachowaniami jak ksiądz 'mojej' parafii w Skórzewie - napisał pan Paweł.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Patronite/Facebook

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >