Goniec.pl
Krzysztof Rutkowski został przesłuchany przez policję

youtube.com Maja Rutkowski

Krzysztof Rutkowski był przesłuchiwany i przeszukiwany ws. Iwony Wieczorek

23 Maja 2021

Autor tekstu:

Monika Majko

Udostępnij:

Krzysztof Rutkowski zaangażował się niedawno w poszukiwania zaginionej przed laty Iwony Wieczorek. Niedługo później znany detektyw bez licencji został zatrzymany i przesłuchany przez pomorskich policjantów. Wyjaśnienia składali również jego ekipa, a także żona oraz informator.

Zaledwie po kilku godzinach poszukiwań Krzysztof Rutkowski ogłosił przełom w sprawie zaginionej w 2010 roku Iwony Wieczorek. Niedługo później  byłego detektywa oraz jego ekipę zatrzymała policja. Oburzony Rutkowski skomentował sprawę.

Krzysztof Rutkowski pomaga w poszukiwaniach Iwony Wieczorek

Sprawa tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek z Gdańska pozostaje nierozwiązana już od ponad 10 lat. Niedawno w poszukiwania kobiety zaangażował się słynny detektyw bez licencji, Krzysztof Rutkowski i zaledwie po kilkunastu godzinach od rozpoczęcia działań ogłosił wielki przełom.

Krzysztof Rutkowski twierdzi, że otrzymał informacje na temat rzekomego miejsca ukrycia ciała Iwony Wieczorek od byłego więźnia. Ekipa detektywa przeszukała teren przy wejściu na plażę nr 63, gdzie po raz ostatni widziano 19-latkę. Po kilkunastu minutach odkryto tam damskie ubrania w plastikowym worku oraz dwa noże.

W reklamówce znajdowała się damska koszula, rajstopy oraz granatowa spódnica, przypominająca tą, którą w dniu zaginięcia miała na sobie Iwona Wieczorek. Po ogłoszeniu przełomu w śledztwie były detektyw został zatrzymany przez pomorskich policjantów.

– Byłem przesłuchiwany przez cztery godziny. Pobrano próbki DNA ode mnie i ludzi z mojej ekipy, po to, żeby potwierdzić, czy mieliśmy związek ze znalezionymi w Jelitkowie rzeczami – wyjaśnił Krzysztof Rutkowski, cytowany przez „Fakt”.

Rutkowski zapowiedział, że w sprawie zatrzymania jego i jego ekipy złoży zawiadomienie do Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji w Warszawie. Będzie ono dotyczyć próby wymuszenia zeznań informatorze detektywa bez licencji, od którego policja miała próbować uzyskać potwierdzenie, że uczestniczył w podrzuceniu znalezionych na plaży rzeczy.

– Przekazałem policji dane mojego informatora, chociaż wcale nie musiałem tego robić, ponieważ chroniła mnie ustawa prawa prasowego – dodał Rutkowski.

Słynny były detektyw jest przekonany, że działania pomorskich policjantów są związane z chęcią ukrycia nieprawidłowości w śledztwie. W cudowne odnalezienie rzeczy i przełom w śledztwie nie wierzy jednak również dziennikarz Janusz Szostak, który od dawna zajmuje się sprawą zaginięcia Iwony Wieczorek. Jak stwierdził publicysta akcja Rutkowskiego wyglądała bardziej jak ustawka i „wielkie show ”, niż rzetelne poszukiwania.

– Całe to trzęsienie ziemi wynika z absolutnego braku reakcji gdańskiej policji na wcześniejszy wniosek Archiwum X, aby sprawdzili teren w pobliżu wejścia nr 63. Oni tego nie zrobili, a my tak – podsumował Krzysztof Rutkowski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Komentator Eurowizji zażartował ze stylizacji Idy Nowakowskiej

  • Babcia wybrała się na chrzest humanistyczny wnuczki. Skrytykowała matkę dziecka

  • Na półwyspie Helskim trwa inwazja owadów

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >