Goniec.pl
koronawirus w Polsce: zakaz przemieszczania

własne

Nieoficjalne: Rząd może wprowadzić zakaz przemieszczania się. Wiemy, kiedy mógłby zacząć obowiązywać

18 Marca 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Koronawirus w Polsce stanowi coraz poważniejsze zagrożenie. Dane na temat epidemii z ostatnich dni są zatrważające. Według nieoficjalnych ustaleń wkrótce możemy spodziewać się nowych obostrzeń. Możliwe jest nawet wprowadzenie zakazu przemieszczania

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Epidemia rozpędza się w bardzo niepokojącym tempie. W związku z tym rząd rozważa podjęcie ostatecznych środków zaradczych. Według ustaleń dziennikarzy może czekać nas nawet zakaz przemieszczania się.

Koronawirus w Polsce. Rząd rozważa wprowadzenie nowych obostrzeń

Według ustaleń dziennikarzy portalu Onet jeszcze przed Wielkanocą możemy doczekać się zakazu przemieszczania się. Podobno w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwają już zaawansowane prace nad odpowiednimi zarządzeniami. Ponadto przed świętami mogą zostać zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne, co zapewne spowodowałoby wściekłość u wielu Polaków, którzy chcieliby z nich skorzystać w tym wyjątkowym czasie.

Według informatorów Onetu, którzy obracają się w środowisku rządowym, twardy lockdown objąłby jeszcze księgarnie, salony prasowe, sklepy z artykułami budowlanymi, a także wiele innych placówek. W zasadzie możliwe, że pozostałyby nam jedynie apteki oraz sklepy spożywcze, a i te obłożone zostałyby dodatkowymi obostrzeniami sanitarnymi.

Wprowadzenie zakazu przemieszczania się jeszcze przed świętami, będzie oczywiście zależało od rozwoju epidemii. Ta jednak w ostatnich dniach całkowicie wymyka się spod kontroli. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 27 tysiącach nowych, potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Z powodu COVID-19 ostatniej doby zmarło 78 osób, a do choroby współistniejące przyczyniły się do zgonów 278 osób.

Przekroczenie 30 tysięcy dobowych zakażeń, które według ekspertów jest wielce prawdopodobne w najbliższych dniach, może być impulsem dla rządu, aby zamknąć nas w domu. Mówi o tym jeden z ministrów w rządzie Morawieckiego.

To będzie ostateczność, ale i na taki wariant zakazu przemieszczania się i pozostania w domach musimy być także przygotowani - powiedział jeden z ministrów 

Aby wprowadzenie zakazu przemieszczania się było jednak legalne, konieczne jest przygotowanie specjalnych regulacji i ustaw, które byłyby zgodne z wyrokiem Sądu Najwyższego, stanowiącego, iż rządowi nie wolno ograniczać tej swobody za pomocą rozporządzeń.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl

Źródła: Onet, Ministerstwo Zdrowia

Podobne artykuły

Wiadomości

W całej Polsce odbędą się protesty w obronie TVN

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do kościoła w czapce. Teraz ścigają go za obrazę uczuć religijnych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wrocław: kierowca wjechał w ekipę sprzątającą po poprzednim wypadku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anna Kornecka zdymisjonowana. Krytykowała Polski Ład

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rodzina Basi zdradziła jej ostatnie słowa przed tragiczną śmiercią

Czytaj więcej >

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >