Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kombajn zmiażdżył auto, którym podróżowała matka z trojgiem dzieci. Z samochodu prawie nic nie zostało
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 13.08.2022 15:42

Kombajn zmiażdżył auto, którym podróżowała matka z trojgiem dzieci. Z samochodu prawie nic nie zostało

podlaskie
KMP Suwałki

Koszmarny wypadek w województwie podlaskim - kombajn zmiażdżył auto, w którym znajdowały się matka i troje jej dzieci. Pojazd wyjechał nagle z pola, wjechał w samochód i nieomal wciągnął go pod siebie.

Kierująca suzuki kobieta i troje dzieci trafiły do szpitala. Wszyscy kierujący byli trzeźwi, trwa dodatkowe wyjaśnianie okoliczności wypadku.

Kombajn zmiażdżył auto, którym podróżowała matka z trojgiem dzieci. Z samochodu prawie nic nie zostało

Letni wieczór, trasa z Suwałk w kierunku Filipowa. W granicach tej drugiej miejscowości doszło do okropnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i kombajnu. W pierwszym pojeździe jechało troje dzieci.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący kombajnem przejechał przez drogę publiczną z jednego pola na drugie. Nie zauważył nadjeżdżającego auta. Doszło do zderzenia pojazdów - informowała suwalska policja.

To nie jedyny podobny wypadek w ostatnim czasie. Czas żniw jest bardzo problematyczny ze względu na duże zmęczenie oraz poruszanie się pojazdami, z których często nie widać ulicy. Należy w tym czasie zachować szczególną ostrożność z dwóch stron - zarówno jako kierowca kombajnu jak i samochodu osobowego czy ciężarowego.

Bardzo często podobne wypadki kończą się śmiercią, jak ten, który miał miejsce w Luszawie w tym tygodniu - w jego wyniku zginął rolnik, który został wciągnięty między łopaty rozrzutnika. Policja, jak co roku, ostrzega, aby zminimalizować ryzyko wypadków należy pamiętać o nie prowadzeniu pojazdów rolniczych po alkoholu, nie pozwalać na kierowanie nimi osobom nie posiadającym uprawnień, nie przewozić nikogo na załadowanych przyczepach i wozach (taka osoba może bardzo łatwo spaść na ulicę) oraz nie naprawiać maszyn rolniczych, które są uruchomione.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, by wciąż mieć oczy dookoła głowy. Po polach biegają również zwierzęta, które mogą stać się ofiarą kombajnu. Na ulicy należy zachować szczególną ostrożność w kontekście nadjeżdżających pojazdów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt.pl