Goniec.pl Technologia Kolejna granica przekroczona, rodzice kupują dzieciom bieliznę komunijną
TikTok.com/ciemiega_trash_couture

Kolejna granica przekroczona, rodzice kupują dzieciom bieliznę komunijną

4 czerwca 2023
Autor tekstu: Agata Jaroszewska

Chociaż sezon komunijny dobiega końca, to nie kończą się słowa oburzenia padające pod tegorocznymi trendami. Sensację wywołała modna w tym roku… bielizna komunijna. Rodzice inwestują już nie tylko w drogą albę, rękawiczki, czy wianek. Okazuje się, że warto mieć na sobie również skarpetki i majtki z napisem “JHS”.

Nowy trend na I komunii świętej, rodzice przechodzą sami siebie

Dzieci idące do I komunii świętej nie zawsze skupiają się na duchowym wymiarze uroczystości. Często wynika to z podejścia do sprawy ich rodziców, którzy bardziej niż udziałem w nabożeństwach i przygotowaniach do ważnego dla małego wiernego dnia, skupiają się na kwestiach materialnych.

Drogie przyjęcie w modnej restauracji , fryzura wykonana przez profesjonalną fryzjerkę oraz naciskanie na wręczanie drogich prezentów. Niespodziewanie tegoroczne komunie zaskoczyły jeszcze jednym trendem. Chodzi o… bieliznę komunijną.

Biedronka otwiera wakacyjny sezon. Od poniedziałku w sklepach zaroi się od klientów

Bielizna komunijna króluje w polskich kościołach

Okazuje się, że zwykłe, białe majtki i białe skarpetki stają się przeżytkiem. Rodzice inwestują w specjalną bieliznę ze złotymi haftami. W ubiegłym roku szokowały piniaty z wizerunkiem Jezusa , ale wydaje się, że biała hostia na majtkach jest przekroczeniem pewnej granicy.

Na TikToku można znaleźć przykład komunijnej mody. Użytkowniczka “ciemiega_trash_couture” zaprezentowała rzeczy z kolekcji “Komunia 2000”. Na nagraniach widzimy nie tylko śnieżno białą czapkę z daszkiem ze złotym haftem JHS z krzyżem.

Na filmie można bez trudu zauważyć białe skarpetki z przyszytą koronką i emblematem JHS imitującym hostię . Kolejnym produktem jest kapelusz dopełniający stylizację, ale największe emocje wzbudziły dedykowane dla dzieci idących do I komunii świętej majtki . W komentarzach zawrzało.

Internauci zdziwieni i oburzeni widokiem "bielizny komunijnej"

O tym, że rodzice często przesadzają i w kwestii komunii skupiają się na niewłaściwych kwestiach, nie trzeba nikogo przekonywać. - Boże, jeszcze tylko stanika i kabaretek brakuje - drwi jedna z komentujących.

- No to jest chyba tylko po to żeby ksiądz sprawdził - czytamy w kolejnym prześmiewczym komentarzu. Aluzji do kościelnych przestępstw seksualnych wobec dzieci było jednak więcej. - Później po komunii trzeba było oddać księdzu żeby się upewnił, że były założone - napisała kolejna osoba.

“To jest żart?”, “ale… po co?”, “ Chryste panie ”, “jeśli ktoś to kupuje nie na żarty, to ma poważne problemy”. To tylko kilka ze zdziwionych i przerażonych komentarzy. - Wy się śmiejecie, ale jak miałam komunię to był wymóg kupowania majtek komunijnych - wyznał jeden z komentujących.

Autorka bielizny komunijnej reklamowanej na TikToku j asno podkreśla, że akurat jej produkty dedykowane są dorosłym . Majtki komunijne kosztują u niej 80 zł. W jednym z komentarzy można przeczytać, że widoczne na nagraniach rzeczy powstały w 20. rocznicę komunii autorki , a to wydarzenie, było dla niej “wyjątkowo traumatyczne” .

Pieniądze z 800 plus nie trafią do rodziców zgodnie z planem? W przepisach przygotowana jest furtka
Stany Zjednoczone. Matka zapomniała o dzieciach, dwulatka umierała w rozgrzanym aucie przez 15 godzin
Obserwuj nas w
autor
Agata Jaroszewska

Redaktorka portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl
non-fiction wiadomości finanse technologia zdrowie rozrywka sport