kobieta duży brzych Żródło: Pixabay.com lisa runnels

Kobieta myślała, że jest w ciąży. Okazało się, że ma 26-kilogramową torbiel

26 Kwiecień 2021 Mateusz SidorekMateusz Sidorek

Mieszkająca w Wielkiej Brytanii kobieta przez długi czas była przekonana, że jest w ciąży. Jej brzuch stawał się jednak coraz większy, a wyniki testów ciążowych okazały się negatywne. Wreszcie Kelly Favell otrzymała straszną diagnozę. Lekarze wykryli u niej ważącą 26 kilogramów torbiel. Brytyjka dowiedziała się, że nie dożyje 30. urodzin.

Problemy mieszkającej w Walii kobiety zaczęły się w 2014 roku. Keely Favell regularnie przybierała na wadze, jednak początkowo myślała, że ma tendencję do tycia i powinna zmienić dietę. Jednak z kolejnymi miesiącami jej brzuch nadal rósł w niepokojącym tempie.

Znajomi kobiety zaczęli się zastanawiać, czy nie zaszła w ciążę. Brzuch Keely Favell stawał się coraz większy i twardszy. Wreszcie ostanowiła zrobić test ciążowy. Za każdym razem jednak wyniki były negatywne.

Brzuch kobiety rósł przez dwa lata

Kobieta zmagała się z tym problemem przez dwa lata. Wreszcie postanowiła udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Początkowo medyk zareagował jak wszyscy – był przekonany, że Keely Favell zaszła w ciążę. W 2017 roku została skierowana na badanie ultrasonograficzne.

Kelly już podczas badania widziała, że coś jest nie tak. Lekarz nie potrafił ukryć niepokoju i stwierdził, że musi się skonsultować z innym specjalistą. Niestety wyniki okazały się tragiczne. Po tomografii komputerowej okazało się, że w powodem powiększenia się jej brzucha jest gigantyczna torbiel.

Pobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraPobicie pod klasztorem na Jasnej Górze. Jest nagranie, policja szuka agresoraCzytaj dalej

Z czasem Brytyjka zaczęła odczuwać coraz poważniejsze objawy. Pojawiły się trudności z oddychaniem i poruszaniem. Podczas wizyty u chirurga dowiedziała się, że może nie dożyć 30. urodzin. Sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna.

Kobieta musiała przejść operację

W pewnym momencie życie kobiety stało się zagrożone. Jedyną szansę ratunek okazałą się operacja. Przed zabiegiem Keely Favell miała biopsję, podczas której stwierdzono, że torbiel waży już 26 kilogramów. Po latach bohaterka artykułu wspomina, że musiałaby być w ciąży z 7 noworodkami lub dużym 8-latkiem.

Torbiel wywołała wiele szkód w ciele Keely. Kobieta jednak przeszła operację i wróciła do zdrowia. Nie tak dawno świętowała też swoje 30. urodziny. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia uśmiechniętej Walijki.

Kelly przyznała, że po usunięciu guza odzyskała swoje dawne życie. Codzienność przestała być dramatyczna, zniknęły też problemy z chodzeniem i oddychaniem. To jednak nie wszystkie pozytywne wieści.

Okazało się, że mimo poważnych problemów Keely będzie mogła zostać matką. Przeżycie tak trudnej sytuacji w młodym wieku sprawiło, że Keely całkowicie się zmieniła. Kobieta pozostaje wdzięczna za to, że mogła odzyskać radość z życia.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: WP

Następny artykuł