Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kiedy spadnie w Polsce pierwszy śnieg? Najnowsza prognoza mówi wiele
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 01.11.2022 22:01

Kiedy spadnie w Polsce pierwszy śnieg? Najnowsza prognoza mówi wiele

Śnieżyca TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News
TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Pomimo zaawansowanej jesieni, dotychczasowa pogoda w Polsce była wyjątkowo udana. Ostatnie tygodnie przyniosły zarówno wysoką temperaturę, jak i sporo słońca. Dużo wskazuje na to, że listopad także może być wyjątkowo pogodny. Zdaniem meteorologów, niedługo może się jednak pojawić pierwszy śnieg.

Pogoda w listopadzie

Mimo świetnego pogodowo października, temperatury wraz z początkiem listopada spadną na terenie całego kraju. Na letnie popołudnia niestety już nie mamy co liczyć. Bez względu na wszystko, średnia temperatura dobowa będzie i tak powyżej wieloletniej normy, dla tej pory roku.

Umiarkowane temperatury, na poziomie ok. 6-16 st. C., będą utrzymywały się w Polsce co najmniej do połowy listopada. Nawet pomimo możliwych przymrozków w nocy, temperatura na ogół będzie dodatnia.

Pierwszy śnieg

Jak wskazują synoptycy, chłodniej zrobi się dopiero w drugiej połowie listopada, a zwłaszcza w ostatnich jego dniach. Wtedy ma też pojawić się znaczna szansa na pierwsze opady śniegu na nizinach w Polsce.

Średnia temperatura w listopadzie ma wynieść od 1,3-3,2 st. C w Zakopanem do 4,7-5,7 st. C. Z kolei jeśli chodzi o najbliższe dni, to temperatura do końca tygodnia ma systematycznie spadać. W weekend w części kraju termometry wskażą nie więcej niż 7-8 st. C. Nadchodzące dni mają przynieść także opady deszczu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Tagi: Pogoda śnieg