Goniec.pl > Wiadomości > Katastrofa lotnicza, samolot runął podczas lądowania. Nikt nie przeżył
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 17.09.2023 09:53

Katastrofa lotnicza, samolot runął podczas lądowania. Nikt nie przeżył

Wypadek samolotu
Twitter @elvallemexico

Katastrofy lotnicze zdarzają się rzadko, jednak jeśli już do nich dochodzi, zazwyczaj śmierć ponoszą wszyscy pasażerowie. W wypadku, o jakim informują media na całym świecie, zginęła cała załoga, czyli aż 14 osób. Gdzie doszło do tej tragedii?

Wszyscy pasażerowie samolotu ponieśli śmierć na miejscu

Wypadek samolotowy miał miejsce w brazylijskim stanie Amazonia na północy kraju. Gubernator Wilson Lima potwierdził, że żaden z pasażerów nie uszedł z katastrofy z życiem. 

Samolot rozbił się w rejonie bardzo popularnym wśród turystów, nieopodal miasta Barcelos. To region, w którym o tej porze roku wyjątkową popularnością cieszy się wędkarstwo. Piloci wystartowali z Mananus i lecieli do Marcelos, oddalonego o około 400 km. Przedstawiciel brazylijskiej władzy na łamach mediów społecznościowych zamieścił stosowne oświadczenie.

Krzysztof Jackowski miał niepokojącą wizję. Ostrzega Polaków przed tym, co ma nastąpić

Wypadek samolotu w Brazylii. Na pokładzie mogli być obywatele USA

- Głęboko ubolewam z powodu śmierci 12 pasażerów i 2 członków załogi, którzy zginęli w sobotę w katastrofie samolotu w Barcelos. Nasze zespoły natychmiast przystąpiły do udzielania niezbędnego wsparcia - napisał na Twitterze gubernator Wilson Lima. 

Samolot, który runął podczas lądowania, należał do przewoźnika Manaus Aerotaxi. Linia poinformowała, że okoliczności i przyczyny katastrofy wciąż są badane, nie podano jednak danych dotyczących ofiar. Dalsze informacje będą przekazywane opinii publicznej w toku postępowania. Media w Brazylii sugerują, że wśród zmarłych pasażerów mogą być obywatele Stanów Zjednoczonych. 

Możliwe przyczyny katastrofy samolotu w Brazylii

Nie milkną spekulacje na temat przyczyn tragedii. Jednym z możliwych scenariuszy mówi, że przyczyną mogły być trudne warunki pogodowe. - Pasażerowie udawali się na miejsce, aby uprawiać wędkarstwo rekreacyjne, a do katastrofy doszło z powodu złej pogody. W momencie lądowania padał ulewny deszcz - podkreśla CNN Brasil. Kolejny portal dodaje, że do wypadku mogło dojść z winy pilota.

Źródło: CNN Brasil, Portal5.com