Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jakub Wesołowski na własnej skórze przekonał się, jak działa WOŚP. Odpowiada na krytykę
Eryk Błaszak
Eryk Błaszak 29.01.2023 23:03

Jakub Wesołowski na własnej skórze przekonał się, jak działa WOŚP. Odpowiada na krytykę

Jakub Wesołowski
TRICOLORS/East News

Jakub Wesołowski wyraził uznanie dla wszystkich osób zaangażowanych w działalność związaną z WOŚP. W rozmowie z dziennikarką Onetu aktor sięgnął pamięcią do swoich osobistych doświadczeń związanych ze sprzętem zakupionym z pieniędzy WOŚP, z którym zetknął się w trakcie choroby córki.

Jakub Wesołowski o WOŚP. "Cudowne, że jest taki zryw"

- Cudownie, że jest taki zryw. To fantastyczny moment, kiedy każdy z nas może kliknąć w serduszko, sam wchodzę na konto w banku i mimochodem to się dzieje — mówił w rozmowie z Onetem Jakub Wesołowski.

Aktor zwracał uwagę, iż sam jest ojcem córeczki, której zdarzyło się parokrotnie odwiedzić szpital. Wtedy też Jakub Wesołowski mógł dostrzec ogrom sprzętu z czerwonymi serduszkami, które obecne były w salach szpitalnych.

- Widzę, jak ten świat niesamowicie się zmienił dzięki Orkiestrze. Brak słów. Jakiekolwiek podważenie pozytywnych cech tego ruchu jest dla mnie niezrozumiałe komentował artysta, odpowiadając na pytanie dotyczące niektórych grup społecznych, podważających zasadność działalność Jerzego Owsiaka.

Jak co roku z okazji finału WOŚP, organizowane jest wiele najróżniejszych licytacji, wśród których nie brakuje możliwości spotkania z osobami ze świata polityki, show-biznesu czy sportu. Pojawiła się również możliwość wylicytowania kolacji z Jakubem Wesołowskim oraz książki z podpisami aktorów "Czasu honoru".

- Nie wiem, jak idzie moja licytacja. Nie wiem, czy moja żona nie wylicytuje tego spotkania ze mną, żebym wrócił do domu wcześniej niż o 18 czy 19 - mówił żartobliwie artysta.

Działalność charytatywna Jakuba Wesołowskiego

Działalność na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie jest jedyną, jaką można znaleźć w życiorysie Jakuba Wesołowskiego. Aktor niejednokrotnie angażował się w pomoc skierowaną m.in. do dzieci z domów dziecka.

Podczas jednej z organizowanych przez niego zbiórek udało mu się zgromadzić 100 tys. zł (w akcję zaangażował m.in. Roberta i Anię Lewandowskich), dzięki którym dzieci mogły pojechać na wakacje, zapominając, choć na chwilę o swojej niełatwej sytuacji.

- Dla mnie chęć pomocy jest piękna i wyjątkowa. Świat nigdy nie będzie idealny, bez względu na to, czy u władzy będą nasi przedstawiciele, czy drugiej strony — mówił aktor, odnosząc się do pytania dotyczącego zgrzytu pomiędzy niewielką pomocą państwa, a wielkim zaangażowaniem społeczeństwa.

- To cudownie, jeśli każdy z nas może pomóc, bo pomaganie jest trochę egoizmem. Czujemy się lepiej, jeśli komuś pomogliśmy. Mamy lepsze zdanie na temat samych siebie — podsumował artysta.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: onet.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!