Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragiczna noc na Lubelszczyźnie. Doszło do czołowego zderzenia, nie żyją 2 osoby, 7 trafiło do szpitali
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 17.07.2022 13:14

Tragiczna noc na Lubelszczyźnie. Doszło do czołowego zderzenia, nie żyją 2 osoby, 7 trafiło do szpitali

Dwie osoby zginęły, siedem trafiło do szpitala w nocnym wypadku na Lubelszczyźnie
materiały policyjne

Pod osłoną nocy życie straciła 40-latka i podróżujący z nią 17-letni chłopak. Do szpitala zostało przewiezionych siedem rannych osób. Policja pokazała, w jakim stanie były pojazdy biorące udział w wypadku w miejscowości Pobołowice Kolonia.

W nocy z soboty na niedzielę w powiecie chełmskim na Lubelszczyźnie doszło do tragicznego wypadku. Policja, straż pożarna i pogotowie pod osłoną walczyło o życie blisko dziesięciu osób.

Dwóch uczestników wypadku nie udało się uratować. Za kierownicą audi siedział 21-latek. Wszystko wskazuje, że to on z nieznanych przyczyn zjechał ze swojego pasa ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą kią.

Dwie osoby nie żyją, siedem trafiło do szpitala

Działania przy nocnym wypadku na drodze wojewódzkiej nr 844 w Pobołowicach-Kolonii nie należały do łatwych. Służby postawione zostały przed zadaniem opatrzenia dziewięciu osób.

Dwoje pasażerów audi zginęło na miejscu. 40-letnia pasażerka audi zginęła na miejscu. Jadący wraz z nią 17-latek również odniósł śmiertelne obrażenia.

Wypadek na Lubelszczyźnie, nie żyją dwie osoby
Wypadek na Lubelszczyźnie, nie żyją dwie osoby

Kierujący audi i samochodu marki kia również zostali ranni. Trafili do szpitala, ale nie podano wiadomości, czy obrażenia zagrażają jego życiu. Obecni na miejscu zdarzenia ratownicy stwierdzili, że również pięcioro pozostałych uczestników musi trafić pod opiekę lekarzy.

Prosta droga do tragedii

Wypadek miał miejsce w nocy około godziny 22:30. Policja wskazuje, że do zdarzenia doszło na odcinku drogi, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Wypadek na Lubelszczyźnie, nie żyją dwie osoby
Wypadek na Lubelszczyźnie, nie żyją dwie osoby

Skala zniszczeń obu pojazdów wskazuje, że samochody przekroczyły tę prędkość. Policjanci sprawdzili również drugi najpopularniejszy aspekt, który skutkuje tragicznymi zdarzeniami na drodze.

Poszkodowani kierowcy zbadani zostali alkomatem. - Kierowcy obu aut byli trzeźwi - podała komisarz Anna Kamola z Lubelskiej Policji. W szpitalu nadal pozostają dwie osoby, reszta po badaniach została zwolniona do domu.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, policja