Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Tragedia w Małopolsce. Zderzyły się dwa busy i ciężarówka. Tragiczny bilans wypadku na DK75
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 13.02.2023 08:13

Tragedia w Małopolsce. Zderzyły się dwa busy i ciężarówka. Tragiczny bilans wypadku na DK75

Czchów. Tragiczny wypadek, nie żyją dwie osoby, a kolejne siedem zostało rannych
KM PSP Brzesko

Czchów. Zderzyły się dwa busy i samochód ciężarowy. W wyniku zdarzenia rannych zostało siedem osób, a co najmniej dwie nie żyją. Droga jest całkowicie zablokowana, a na miejscu trwa dramatyczna akcja strażaków.

Czchów. Śmiertelny wypadek na DK nr 75

Droga krajowa nr 75 w Czchowie (woj. małopolskie) jest całkowicie zablokowana. Trwa akcja ratunkowa po śmiertelnym wypadku z udziałem trzech pojazdów.

Zderzyły się dwa busy oraz ciężarówka. RMF FM podaje, iż nie żyją dwie osoby, a kolejne siedem zostało rannych.

Do śmiertelnego wypadku doszło około 6:20 w poniedziałek 13 lutego na trasie pomiędzy Brzeskiem a Nowym Sączem. Busy, które zderzyły się z ciężarówką.

Tragedia w Małopolsce. Trwa dramatyczna akcja ratownicza

Droga krajowa nr 75 jest całkowicie zablokowana. Policja dopiero zaczyna organizować objazdy, więc kierowcy muszą przygotować się na spore utrudnienia.

Trwa jeszcze akcja ratunkowa, gdyż nie wszyscy poszkodowani znajdują się poza zmiażdżonymi pojazdami. Jeden z busów po zderzeniu przewrócił się na bok, co utrudnia wyciągnięcie poszkodowanych.

Dyżurny krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad potwierdził, że służby ratownicze walczą o dwie osoby. Są one zakleszczone w pojazdach.

Dotarcie do poszkodowanych wypadku w Czchowie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi hydraulicznych. Po zakończeniu akcji ratunkowej i zabezpieczeniu wszystkich poszkodowanych do akcji wkroczy policja. Konieczne jest zebranie dowodów, które pomogą w ustaleniu, co doprowadziło do śmiertelnego wypadku.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: rmf fm