Goniec.pl
wypadek ranne dzieci

East News Jakub Kaminski (zdjęcie ilustracyjne)

Chabielice: groźny wypadek, rannych pięć osób, w tym dwoje dzieci

20 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W okolicach Bełchatowa miał miejsce bardzo poważny wypadek. Na miejscu pojawili się ratownicy medyczni, którzy przetransportowali już do szpitala aż 5 osób. Służby potwierdziły, że wśród rannych są dzieci. Konieczna była też interwencja helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policja wciąż bada okoliczności zdarzenia.

W czwartek 20 maja koło Bełchatowa doszło do poważnego wypadku drogowego. W Chabielicach zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu pracują służby mundurowe, które badają okoliczności zdarzenia i kierują ruch na drogi objazdowe. Kierowcy muszą brać pod uwagę znaczne utrudnienia.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media wypadek miała miejsce około godziny 8:00. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu w Chabielicach. W wyniku zderzenia się dwóch samochodów osobowych obrażenia odniosło 5 osób. Wszystkie zostały już przetransportowane do szpitala.

Poranny wypadek w powiecie bełchatowskim

Wypadek, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe, miał miejsce na 31. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 483. Na skrzyżowaniu w Chabielicach w powiecie bełchatowskim służby miały bardzo dużo pracy.

Na miejsce wezwano ratowników medycznych, straż pożarną oraz policję. Konieczna okazała się też interwencja helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mundurowi wciąż pracują nad ustaleniem przyczyn niebezpiecznego zdarzenia.

[EMBED-243]

Obrażenia wskutek zderzenia się dwóch aut osobowych odniosło łącznie 5 osób. Wszystkie ranne ofiary wypadku zostały już przetransportowane do szpitali. Kierowcy nadal jednak muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami na drodze koło Bełchatowa.

Funkcjonariusze wyznaczyli już objazdy. Trasa na wysokości Chabielic wciąż pozostaje zablokowana.

W wypadku ranne zostały dzieci

Z relacji przekazanej przez służby wynika, że wśród 5 poszkodowanych w wypadku osób, znalazły się dzieci. Dwoje nieletnich odniosło obrażenia i także trafiło już pod opiekę medyczną.

W rozmowie z mediami rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie Michał Wieczorek przekazał szczegóły dotyczące zorganizowanej akcji służb.

Strażak ujawnił, że najpoważniejsze obrażenia odniósł jeden z kierowców samochodów. To właśnie on został przetransportowany do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratowniczego.

Wcześniej ofiara była zakleszczona we wraku pojazdu. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych, by go wydobyć. Jak przekazał rzecznik, pozostałe osoby odniosły lekkie obrażenia i również pojechały do szpitala w trzech karetkach.

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Radio Eska

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >
Sąsiadka rodziny zaalarmowała służby

Wiadomości

Zawiadomiła służby, bo w mieszkaniu obok płakały dzieci. Nagle zmarła ich mama

Czytaj więcej >
Seniorka wypadła z okna

Wiadomości

Dolnośląskie: 81-latka wypadła z okna domu seniora. Nie żyje

Czytaj więcej >