Goniec.pl
Załamanie pogody

Pixabay.com Hunt_on_Photos_Studio

Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega mieszkańców. Nagłe załamanie pogody

22 Maja 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Nie tylko Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega mieszkańców, ale również IMGW. Pilny komunikat dotyczy praktycznie całej Polski. Prognozuje się dziś niebezpieczne burze, a także opady gradu.

Synoptycy ostrzegają przed sobotnią aurą, która w wielu miejscach może być dość niebezpieczna. Wszystko na skutek niżu znad Morza Północnego, który właśnie nadciągnął nad Polskę.

Ostrzeżenie z Centrum Zarządzania Kryzysowego

Dyżurny Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega mieszkańców na podstawie komunikatów wydanych przez IMGW. Nie tylko w kujawsko-pomorskim będzie fatalna sytuacja.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla województw zachodniopomorskiegolubuskiego, pomorskiegokujawsko-pomorskiegowarmińsko-mazurskiegowielkopolskiegodolnośląskiegoopolskiego oraz części województwa łódzkiego i mazowieckiego. Lepiej zachować ostrożność i pozostać w domach.

Wydane ostrzenia tracą ważność jeszcze dziś wieczorem: do 23:00 należy uważać. Suma opadów podczas burz może osiągnąć nawet 20 litrów na metr kwadratowy. Przewidywany jest też silny wiatr, który osiągnie prędkość do 90 kilometrów na godzinę.

[EMBED-243]

W pozostałej części Polski również są dziś prognozowane burze. Bez parasolki ani rusz. Na brak niespodzianek w postaci gradu mogą liczyć mieszkańcy województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego.

Aktualnie (stan na godzinę 14:00 22.05.2021) grzmi w województwie lubuskim i zachodniopomorskim. Ciężkie burzowe chmury przesuwają się w kierunku północno-wschodnim z prędkością ok. 40 km/h.

Nieco lepiej ma być w niedzielę - na wschodzie i w centrum kraju prognozowane są burze, podobnie jak na Pomorzu. Może tam zagrzmieć, a spodziewana suma opadów do 20 l/m kw. Reszta kraju musi być przygotowana na przelotne opady deszczu. Zachmurzenie będzie dość duże, bez przejaśnień.

W poniedziałek opady mają być już przeszłością. W całym kraju lekkie zachmurzenia z lokalnymi przejaśnieniami, temperatura od 19 do 21 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie nad morzem - w Gdańsku zaledwie 17 stopni.

Do końca przyszłego tygodnia aura będzie iście wiosenna, od czwartku ma się minimalnie ocieplić - w niektórych miejscach odnotujemy do 23-24 stopni Celsjusza.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza, TVN Meteo

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >