NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Były prezes Fundacji TVN zatrzymany. Pod siedzibą stacji pojawili się politycy PiS
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 29.07.2023 14:29

Były prezes Fundacji TVN zatrzymany. Pod siedzibą stacji pojawili się politycy PiS

tvn PiS
Twitter.com/@pisorgpl

Pod siedzibą TVN pojawili się politycy PiS. Nie stanęli jednak pod budynkiem w oczekiwaniu na wizytę w jednym z programów. Padły mocne słowa i oskarżenia wobec dziennikarzy. Wszystko po aresztowaniu Rafała Rz., byłego prezesa zarządu Fundacji TVN. Jest reakcja Katarzyny Kolendy-Zaleskiej.

Konferencja pod budynkiem TVN, politycy PiS nie hamowali języka

TVN nieustannie wbija władzy szpilę. Nie tylko w “Faktach” znaleźć można szereg materiałów ujawniających afery i skandale PiS oraz punktujące absurdalne zachowania polityków Jarosława Kaczyńskiego.

W sobotę politycy PiS postanowili odbić piłeczkę. Pod siedzibą TVN zorganizowana została konferencja prasowa. Do dziennikarzy TVN oraz zarządu stacji trafiły pytania. Całe wydarzenie związane jest z aresztowaniem przez Centralne Biuro Śledcze Policji oraz Krajową Administrację Skarbową Rafała Rz. W tle miliardowe oszustwo.

Analiza wypadku Patryka Peretti. To wydarzyło się pod mostem Dębnickim

Są oburzeni podejściem TVN

Politycy PiS mają długą listę zarzutów wobec TVN. Po ujawnieniu, że Polacy toną w nielegalnych toksycznych odpadach, Rafał Bochenek stwierdził, że widzowie prywatnego nadawcy nie dowiedzą się o “walce rządu PiS i obozu Zjednoczonej Prawicy z mafiami śmieciowymi i mafiami vatowskimi”. 

Cegiełkę dołożył również Radosław Fogiel. Poseł PiS stwierdził, że “praktycznie co wieczór możemy oglądać programy”, które w głównej mierze poświęcone są partii rządzącej i oczywiście nie przedstawiają jej równie dobrze, co “Wiadomości” TVP. - Najzwyklejsze wydarzenia, jak chociażby inwestycje dużych polskich koncernów, przedstawia się tak, jakbyśmy mieli do czynienia z jakimś skandalem - mówił pod siedzibą TVN.

Konferencja zwołana została jednak głównie po to, by poruszyć sprawę Rafała Rz. To były prezes zarządu Fundacji TVN, którą obecnie kieruje Katarzyna Kolenda-Zalewska. Politycy PiS grzmią, iż stacja milczy o aferze związanej z około miliardowym oszustwem na szkodę budżetu państwa.

Katarzyna Kolenda-Zalewska zareagowała, wcale nie milczy po aresztowaniu swojego poprzednika

- Tak doświadczeni dziennikarze śledczy, tak oddani interesowi publicznemu w swoim przekonaniu, nie wytropili afery, którą mieli pod własnym nosem - kpił pod siedzibą TVN Radosław Fogiel. Wtórował mu Rafał Bochenek, który sugerował, że ataki na partię rządzącą mogą nie być przypadkowe. - Dzisiaj wychodzi na to, że — być może — stacja TVN, ta firma medialna, mogła mieć w tym jakiś interes - mówił polityk.

- To jest pytanie, które stawiamy do zarządu telewizji TVN, do pracowników tej firmy medialnej, jak to się stało, że Rafał Rz. — wieloletni ich prominentny pracownik, nie szeregowy, prominentny pracownik Fundacji TVN — wyłudził miliard złotych? - mówił dalej pod siedzibą TVN Rafał Bochenek. Katarzyna Kolenda-Zalewska wcale nie miała zamiaru milczeć. Pojawiło się jasne stanowisko.

Obecna prezes Funkcji TVN nie pomija wątku aresztowania swoje poprzednika przez CBŚP. - Fundacja TVN jest instytucją corocznie audytowaną, transparentną i działającą wg najwyższych standardów organizacji pożytku publicznego. Jak wynika z komunikatu CBŚP  zatrzymanie Rafała Rz. nie jest związanie z działalnością Fundacji, a on sam od dawna już z nami nie współpracuje - napisała Katarzyna Kolenda-Zalewska w piątek wieczorem na Twitterze. Zaskakuje odpowiedź Agencji Bezpieczeństwa Narodowego. - Opowie nam Pani o tym kto i za jakie pieniądze stworzył TVN? - czytamy w komentarzu, który wygląda tak, jakby ktoś zapomniał przelobować się z zawodowego profilu na prywatny.

Źródło: goniec.pl, Onet.pl

Tagi: TVN PiS