Goniec.pl
interwencja policji w Zabrzu

Facebook.com Mateusz Brzuszczyński

Brutalna interwencja policji, porażające nagranie w sieci. "On nic nie zrobił"

18 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Nagranie z brutalnej interwencji policji w Zabrzu obiegło sieć. Funkcjonariusze obezwładnili 25-latka, którego znajomi zapewniali, że pił on tylko 0-procentowe piwo. Sprawę skomentował rzecznik policji.

Te niecodzienne sceny uwieczniono na dwóch filmach, które opublikowano na grupie facebookowej "Zabrze dla każdego". Interwencja miała miejsce przy ul. 3 maja w Zabrzu.

Adam Niedzielski

Minister zdrowia podjął decyzję ws. kar sanitarnych i szczepień

CZYTAJ DALEJ

Kontrowersyjne zatrzymanie

Na pierwszym nagraniu widać grupę trzech policjantów, którzy stosują środki przymusu bezpośredniego wobec 25-letniego mężczyzny. W tle słychać głosy świadków zdarzenia przekonujących, że 25-latek „nic nie zrobił i pił piwo 0 proc.”

Na kolejnym nagraniu widzimy z kolei, jak jeden z policjantów popycha mężczyznę trzymającego w ręku puszkę piwa bezalkoholowego. W mediach społecznościowych pod filmami zbulwersowani internauci zamieścili szereg komentarzy krytykujących zachowanie policji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Miałam „przyjemność” oglądać pracę tych Panów podczas interwencji... Panowie są strasznie bezczelni, wulgarni i każdego traktują jak zwykłego śmiecia. Mam nadzieję, że konsekwencje wobec tych policjantów zostaną wyciągnięte - napisała jedna osoba.

Inny komentarz zwracał uwagę na fakt, że do brutalnej interwencji doszło zaledwie tydzień po tym, jak w niewyjaśnionych okolicznościach zmarł 34-letni Bartek z Lubina, do którego wezwano policję.

Policja komentuje sprawę

Do całej sprawy odniosła się Komenda Miejska Policji w Zabrzu. Jej rzecznik uznał, że film wyrwany jest z kontekstu. Policjanci utrzymują, że zatrzymany mężczyzna kierował w ich kierunku powszechnie uznane za obraźliwe oraz krzyczał, używając wulgaryzmów.

25-latek miał się agresywnie zachowywać, w związku z czym policja podjęła decyzję o obezwładnieniu go i doprowadzeniu do izby wytrzeźwień, gdzie wykonano badanie trzeźwości. Miało ono wykazać 0,74 promila alkoholu we krwi mężczyzny.

Mężczyzna rzeczywiście trzymał puszkę z napisem 0,0 procent, ale faktem jest, że był pod wpływem alkoholu i zachowywał się agresywnie - poinformował mł. asp. Sebastian Bijok z Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu w rozmowie z "Zabrze Nasze Miasto".

Wobec 25-latka skierowany został wniosek do sądu o ukaranie za popełnione wykroczenia dotyczące używanie słów wulgarnych, nieobyczajnego wybryku oraz niestosowania się do poleceń policjantów.

Śmierć Bartka z Lubina

Brutalne interwencje policji coraz częściej zostają nagłaśniane w mediach społecznościowych oraz tradycyjnych. Po śmierci Igora Stachowiaka wydawało się, że już nigdy więcej nie dojdzie do podobnej tragedii. Jednakże ostatnio do opinii publicznej dotarła wieść o śmierci 34-letniego Bartka z Lubina.

Mężczyzna zmarł po tym, jak w jego sprawie interweniowali funkcjonariusze policji. Śledztwo w tej sprawie się toczy, ale jak utrzymuje rodzina zamordowanego, są dowody na to, że Bartkowi została złamana krtań, w wyniku czego chłopak się udusił.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Spięcie Donalda Tuska z dziennikarzem TVP. "Macie jakąś obsesję"

  • Dziennikarz TVN zadał Czarnkowi pytanie. Minister uszczypliwie odpowiedział

  • Mazury: Ognisko norowirusów na obozie letnim. 80 osób z objawami zakażenia

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl, radiozet.pl

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Lech Wałęsa zamieścił niepokojący wpis. "Spotkanie z kolegami, może ostatnie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ryszard Czarnecki wygwizdany na meczu Polska - Słowenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Andrzej Duda przekazał właśnie wiadomość. Polski generał objął ważną funkcję w NATO

Czytaj więcej >
uwaga na podejrzane numery

Wiadomości

Oszuści z zagranicy wydzwaniają pod różnymi numerami. Odebranie połączenia może słono kosztować

Czytaj więcej >
mężczyzna próbował uprowadzić 5-latkę

Wiadomości

Katowice: Próbował uprowadzić 5-latkę z placu zabaw, sąd go wypuścił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >