Goniec.pl
Andrzej Duda powiedział o kontuzji żony

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda przekazał przykre informacje o żonie. Ma kontuzję

7 Maja 2021

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Udostępnij:

Agata Duda miała pojawić się razem z mężem na spotkaniu ze strażakami w Makowie Podhalańskim Dolnym. Nie dotarła, a powód podał sam prezydent. Okazuje się, że pierwsza dama odniosła kontuzję, która przeszkadza jej w normalnym funkcjonowaniu.

Andrzej Duda z okazji Dnia Strażaka wziął w piątek 7 maja udział w spotkaniu ze strażakami ochotnikami, które odbyło się w Makowie Podhalańskim Dolnym w woj. małopolskim. Zgodnie z planem miała mu towarzyszyć również Agata Duda, jednak ostatecznie się nie pojawiła. Powód szybko wyjaśnił sam prezydent podczas przemowy.

Agata Duda odniosła kontuzję

- Agata nie może być dzisiaj z nami obecna. Prosiła, żeby państwa bardzo serdecznie i gorąco pozdrowić, żeby przekazać z okazji Dnia Strażaka jej najserdeczniejsze, najcieplejsze życzenia, żeby jednostka dalej się rozwijała tak dynamicznie i żeby wszystkie plany się ziściły - mówił prezydent.

Wiele osób było zaskoczonych tym, że Agata Duda nie dotarła na spotkanie. Pierwsza dama często towarzyszy mężowi przy podobnych okazjach i tym razem również miała być obecna. Andrzej Duda na pewno dobrze wiedział, że było to dla zebranych niemiłe doświadczenie, dlatego szybko wytłumaczył swoją małżonkę, przy okazji przekazując przykre informacje o stanie jej zdrowia.

- Niestety nie dała rady być dzisiaj z nami z uwagi na kontuzję, której doznała z początkiem tego tygodnia i która niestety, póki co, bardzo przeszkadza jej w normalnym wykonywaniu obowiązków, zwłaszcza w dłuższym staniu i dlatego nie może być dzisiaj z nami, ale chcę bardzo mocno podkreślić, że jest niezwykle zaangażowana w sprawie rozwoju tutejszej jednostki OSP - powiedział Andrzej Duda.

Prezydent nie powiedział jednak o jaką kontuzję dokładnie chodzi. Pałac Prezydencki również milczy w tym temacie, dlatego można się jedynie domyślać, co mogło stać się pierwszej damie.

Pod koniec kwietnia para prezydencka poddała się szczepieniu na koronawirusa, ale bardzo wątpliwe, żeby to było przyczyną złego stanu zdrowia Agaty Dudy. Gdyby tak było, Andrzej Duda zapewne użyłby innego słowa niż „kontuzja”, które sugeruje uraz mechaniczny, do którego mogło dojść np. wskutek niekontrolowanego upadku.

Jednostka w Makowie Podhalańskim Dolnym, którą odwiedził prezydent, wznowiła swoją działalność w 2019 roku. Wtedy też para prezydencka była obecna przy tym wydarzeniu. Głowa państwa polskiego podkreśliła przy tym, że to właśnie Agata Duda osobiście zabiegała o fundusze na zakup nowego wozu strażackiego.

Prezydent podkreślał, że strażacy ochotnicy są sercem polskiej straży pożarnej. Zaznaczył przy tym, że strażacy ochotnicy niosą pomocy bezinteresownie, z pełnym oddaniem, a bardzo często „nie tylko z poświęceniem własnego czasu, ale bywa tak, że i z poświęcenie zdrowia i życia”.

  • Zenek Martyniuk w żałobie. Stracił teściową

  • Ministerstwo zdrowia potwierdziło pierwszy przywilej dla zaszczepionych

  • Widz obraził dziennikarzy TVP Info

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >