Andrzej Duda Żródło: Jakub Kaminski/East News

Andrzej Duda odniósł się do śmierci policjanta. „Łączę się w bólu z Jego Bliskimi”

Prezydent Andrzej Duda za pośrednictwem swojego konta na Twitterze odniósł się do śmierci policjanta. Mł. asp. Michał Kędzierski zmarł dzisiaj tragicznie po wydarzeniach, do których doszło w czasie policyjnej interwencji.

Dzisiaj nad ranem policjanci w Raciborzu odebrali bardzo niepokojące zgłoszenie. Mowa była o mężczyźnie, który najprawdopodobniej podszywa się pod funkcjonariusza.

Według relacji świadków mężczyzna ubrany w policyjny mundur stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym przez zatrzymywanie i zajeżdżanie drogi innym kierowcom. Stwarzał wrażenie osoby, która jest po zażyciu środków odurzających.

Patrol policyjny znalazł niebezpiecznego 40-latka w okolicy ul. Chełmońskiego. Niestety, interwencja przybrała bardzo niebezpieczny obrót, gdyż mężczyzna oddał kilka strzałów w kierunku prawdziwych funkcjonariuszy.

Jedna z kul dosięgła mł. asp. Michała Kędzierskiego. Rzecznik KPP w Raciborzu potwierdził, że pomimo natychmiastowo udzielonej pomocy i prowadzonej reanimacji, policjant zmarł.

Cena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCena pogrzebu w Polsce jest ogromna. Po śmierci rodzina może mieć problemCzytaj dalej

- Podczas kontroli pojazdu 40-letni kierowca renault scenic oddał kilka strzałów kierunku policjantów. Jeden z funkcjonariuszy został poważnie ranny. Niestety, zmarł po dłużej reanimacji. Drugiemu funkcjonariuszowi nic się nie stało - oświadczył nadkom. Mirosław Szymański.

Zabójca 43-letniego stróża prawa był już wcześniej znany organom ścigania. Po oddaniu strzałów w kierunku patrolu dosięgnął go ogień zwrotny - został postrzelony w udo. Pogotowie zabrało go do szpitala, gdzie obecnie przebywa.

Andrzej Duda złożył kondolencje bliskim policjanta

Głos w sprawie tragicznych zdarzeń zabrał Andrzej Duda. Prezydent nie tylko przesłał wyrazy współczucia dla pogrążonej w żałobie rodziny, ale także stanowczo zaznaczył, że nie powinno być przyzwolenia na ataki w kierunku policjantów.

- Jestem wstrząśnięty śmiercią funkcjonariusza Policji mł. asp. Michała Kędzierskiego. Zginął na służbie zabity przez bandytę. Nie ma zgody, aby ktokolwiek podnosił rękę na tych, którzy narażając życie służą społeczeństwu. Łączę się w bólu z Jego Bliskimi. Cześć Jego Pamięci! - czytamy na Twitterze prezydenta.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Twitter, Gazeta Wyborcza

Następny artykuł