Goniec.pl
Andrzej Duda

Piotr Molecki/East News

Andrzej Duda napisał list do prezydenta USA. Wyraził nadzieję na owocną współpracę

4 Lipca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Andrzej Duda postanowił uczcić amerykański Dzień Niepodległości, wysyłając oficjalny list z życzeniami skierowanymi do prezydenta Joe Bidena. Polityk wyraził nadzieję, że dalsze stosunki pomiędzy Polską a USA będą układały się pomyślnie.

List Andrzeja Dudy został dziś opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Kancelarii Prezydenta. To właśnie 4 lipca jest dla Amerykanów datą obchodów Dnia Niepodległości. Polityk złożył na ręce Joe Bidena „najlepsze życzenia pomyślności i zdrowia w tym szczególnym czasie”.

ulewa warszawa censored

Gwałtowna ulewa zalała ulice, piwnice domów i przystanki autobusowe w Warszawie

CZYTAJ DALEJ

Andrzej Duda napisał list do prezydenta USA

- Licząc na kontynuację bliskich kontaktów dwustronnych między państwami, proszę przyjąć najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla Pana, Pana Rodziny i całego Narodu Amerykańskiego - czytamy.

Andrzej Duda wspomniał także o Polakach, którzy z różnych przyczyn postanowili zamieszkań na terenie Stanów Zjednoczonych. Stwierdził, że to właśnie oni stanowią ważny element nici porozumienia pomiędzy dwoma krajami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Prezydent Polski ocenił, że nasz kraj i USA rozwijały przynoszącą „wymierne efekty" współpracę w wielu obszarach. Jako przykłady podał między innymi „dwustronne relacje gospodarcze, modernizację Sił Zbrojnych RP oraz energetykę, w tym LNG i energię jądrową".

- Dzisiaj, w obliczy światowej walki z pandemią COVID-19, a także wielu innych poważnych zagrożeń o naturze ekonomicznej i politycznej, chcę Pana zapewnić, że Polska, jako wiarygodny sojusznik, jest i będzie solidarnie współdziałać ze Stanami Zjednoczonymi na rzecz pokoju i dobrobytu - zapewnił Andrzej Duda.

Przypomniał również o niedawnym spotkaniu podczas Szczytu NATO w Brukseli, gdzie powstała słynna fotografia, która szturmem podbiła media społecznościowe. Andrzej Duda pozował do niej, trącając się łokciami z Joe Bidenem.

Internauci nie kryją rozbawienia

List napisany przez Andrzeja Dudę wzbudził duże rozbawienie wśród internautów. W mediach społecznościowych pojawiły się żarty na temat umiejętności lingwistycznych polskiego prezydenta oraz jego nieskrywanej sympatii do Donalda Trumpa.

- Dobrze, że nie napisał z przyzwyczajenia do Trampka. W TVP już ogłosił przegrana? Czy dalej mówią, że jeszcze sprawa nie jest rozwiązana? - kpił jeden z użytkowników Twittera.

Nie brakuje jednak głosów, że próba podtrzymania przyjaznych stosunków ze Stanami Zjednoczonymi, bez względu na osobiste sympatie i poglądy polityczne, była dobrym ruchem ze strony Andrzeja Dudy. Co myślicie o życzeniach, które wystosował do prezydenta USA?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Ryszard Terlecki potwierdził. PiS właśnie podjął decyzję ws. kandydata na RPO

  • Zakonnica nawołuje do Polaków. Siostra Michaela ostrzega przed "zwiększonym popędem"

  • Nie żyje Leszek Faliński, były perkusista zespołu "Dżem"

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Kancelaria Prezydenta

Podobne artykuły

Wiadomości

Leżał pod szpitalem i krzyczał z bólu. Wcześniej nie chciano go przyjąć

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jest reakcja resortu Zbigniewa Ziobry ws. decyzji NIK

Czytaj więcej >

Wiadomości

Minister Zdrowia zadecydował o obostrzeniach. Wiadomo, kiedy zostaną wprowadzone

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe ustalenia ws. kierowcy autobusu, który doprowadził do śmierci 19-latki

Czytaj więcej >

Wiadomości

Anita Włodarczyk ma nadzieję na dalsze starty. Obawia się problemów ze zdrowiem

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rzecznik MZ rozwiał wątpliwości. Niewykluczone, że obostrzenia dotkną tylko niezaszczepione osoby

Czytaj więcej >