Goniec.pl
cmentarz porażająca rzecz

Fot. KPP Mikołów

88-latek staranował samochodem nagrobki na cmentarzu

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

W Orzeszu na cmentarz wjechał 88-letni mężczyzna. Kierowca przemieszczał się jedną z cmentarnych alejek, aż wreszcie zatrzymał się, gdy zauważył, że nie ma wystarczająco dużo miejsca. Podczas incydentu uszkodził 22 nagrobki. Mężczyzna otrzymał m

Na cmentarzu w Orzeszu doszło do niecodziennego incydentu. W środę 31 marca osoby, które przyszyły na groby swoich bliskich, mogły zobaczyć samochód, który jechał jedną z alejek. 88-letni kierowca był przekonany, że ma wystarczająco dużo miejsca, by poruszać się autem.

Przemieszczając się cmentarną alejką, senior zniszczył 22 nagrobki. Na to osobliwe zdarzenie zareagowała policja. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę i wypisali mu mandat. Mężczyzna stracił punkty oraz będzie musiał poddać się badaniom lekarskim.

88-latek wjechał samochodem na cmentarz

Do niebywałego zdarzenia doszło po godzinie 14:00 na cmentarzu komunalnym, który znajduje się w Orzeszu. Na terenie obiektu leżącego przy ulicy Na Górce, 88-latek jechał autem hyundai getz. Choć sytuacja może wydawać się zabawna, poczynione zostały niemałe straty.

Aż 22 nagrobki uległy uszkodzeniu podczas rajdu seniora. Powodem zachowania 88-letniego mężczyzny miały być zaburzenia orientacji. Z relacji policjantów wynika, że kierowca nie wiedział, że nie zmieści się alejce.

Przyjechał na grób swoich bliskich. Mówił policjantom, że uważał, że zmieści się w alejce. Gdy po jakimś czasie zorientował się, że trze karoserią po grobach, próbował się wycofać. Powiedział, że ma problemy z orientacją w przestrzeni – ujawniła policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

Po zdarzeniu Komenda Powiatowa Policji w Mikołajowie opublikowała zdjęcia z miejsca zdarzenia na swojej oficjalnej stronie. Trzeba przyznać, że widok samochodu zaparkowanego między nagrobkami sprawia nietypowe wrażenie.

Zachowanie seniora na cmentarzu wywołało wątpliwości

Po incydencie, który miał miejsce na cmentarzu w Orzeszu, policjanci wysłuchali kierowcę. Funkcjonariusze mieli wątpliwości po tym, co powiedział odnośnie zaburzenia orientacji w przestrzeni.

Służby postanowiły, że oprócz mandatu i odebrania punktów stosowne będzie napisanie odpowiedniego pisma do starosty. Na podstawie wniosku 88-letni kierowca powinien zostać skierowany na dodatkowe badania.

[EMBED-243]

Na zdjęciach opublikowanych przez policję widać, że od jednego z nagrobków oderwał się krzyż. Nie wiadomo jeszcze, na ile oszacowano straty poczynione na cmentarzu w Orzeszu, ale uszkodzenie ponad 20 nagrobków może wiązać się z bardzo dużym kosztem.

Poniżej przedstawiamy zdjęcia, które znalazły się na oficjalnej stronie Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie. Niedawno informowaliśmy również o tragedii, do której doszło w Chałupkach. Mieszkająca tam kobieta uśmierciła swoje dzieci i odebrała sobie życie.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie; RMF24

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >