Goniec.pl
Znajoma zdradziła prawdę o rodzinie z Chałupek

Andrzej Rembowski/ Pixabay

Znajoma rodziny zabrała głos ws. tragedii w Rudniku. "Była dobrą matką. To mąż doprowadził ją do takiego stanu"

1 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Tragedia, która rozegrała się w Chałupkach nieopodal Rudnika na Podkarpaciu, wstrząsnęła całą Polską. Mieszkanka miejscowości zabiła dwoje swoich dzieci, po czym popełniła samobójstwo. Z nieoficjalnych informacji wynika, że mąż chciał odebra

Do wstrząsającego zdarzenia doszło we wtorek 30 marca. 41-letnia Magdalena Z. od wielu lat jeździła do innych krajów w celach zarobkowych. Podczas pobytu w Niemczech poznała obywatela tego kraju. Wkrótce zakochani pobrali się i doczekali dwójki dzieci. Nic nie wskazywało na to, że ich historia zakończy się ogromną tragedią.

Znajoma zdradziła prawdę o rodzinie z Chałupek

Kobieta rozwiodła się z mężem, po czym wróciła z pociechami do Polski. Znalazła pracę i zamieszkała z rodzicami. Nie mogła doczekać się zakończenia budowy własnego lokum. Dzień przed dramatem dzieci wyglądały na bardzo szczęśliwe. Sąsiedzi donosili, że biegały po ogrodzie, bawiąc się i dokazując.

Magdalena V. robiła wszystko, by zapewnić maluchom dobrobyt i bezpieczeństwo, starała się być jak najlepszą mamą. Niestety, ojciec dzieci postanowił zawalczyć o prawa do opieki nad potomstwem. W tym celu skontaktował się z kuratorem sądowym, wraz z którym zjawił się na terenie posesji byłej żony.

41-latka, wyraźnie zszokowana nieoczekiwanymi odwiedzinami, miała zaatakować urzędnika i zamknąć się z łazience z siedmioletnią Julią i czteroletnim Mateuszem. Wkrótce Jochen V. odnalazł ciała członków swojej rodziny i poinformował o zdarzeniu pogotowie i policję.

Dramatyczne wydarzenia były szokiem dla lokalnej społeczności i znajomych Magdaleny V. Jedna ze znajomych w rozmowie z Faktem wspominała, że 41-latka była wspaniałą matką. Kobieta miała żalić się koleżance, że postępowanie sądowe o opiekę nad dziećmi nie idzie po jej myśli. Postępowania toczyły się zarówno w Polsce, jak i Niemczech.

- Ona była wspaniałą matką. Bardzo się troszczyła się o swoje pociechy. Lubiła się z nimi bawić. Dzieci zawsze były czyste, ładnie ubrane. Choć od urodzenia wychowywały się w Niemczech, doskonale mówiły po polsku. Dobrze się tu czuły i bardzo były przywiązane do matki. Jeszcze dzień wcześniej radośnie biegały przed domem - relacjonowała kobieta.

- Była zdruzgotana, bała się, że straci dzieci. Skarżyła się, że mąż chce jej w ten sposób zabrać na złość, a wcześniej ponoć dzieci miały mu przeszkadzać… Opowiadała, że pozakładał jej sprawy także w Niemczech. A przecież na początku zgodził się, żeby dzieci przyjechały z matką do Polski - dodawała przyjaciółka rodziny w rozmowie z Faktem.

Koleżanka Magdaleny V. uważa, że postępowania matki nie sposób wyjaśnić w sposób racjonalny. Twierdzi, że to batalie z mężem doprowadziły 41-latkę do takiego stanu. Czarę goryczy przelał fakt, że Sąd Okręgowy w Rzeszowie zdecydował o przekazaniu dzieci ojcu. Urzędnicy podkreślają, że nie zajmowali się kwestią praw rodzicielskich - rozpatrywali fakt wywiezienia dzieci z Niemiec do Polski bez zgody drugiego rodzica.

- Sąd w toku postępowania stwierdził bezprawne zatrzymanie dzieci przez matkę na ternie Polski. Ponadto ustalił, na podstawie opinii biegłych psychologów, że małoletni otwarcie i naturalnie deklarują chęć powrotu do Niemiec - przekazał Tomasz Mucha, rzecznik Sądu Okręgowego. Znajomi i rodzina podejrzewają, że gdyby sąd nie zezwolił na wyjazd dzieci poza granicę kraju, nie doszłoby do tak wstrząsającej tragedii.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Policja wydała ważny apel do Polaków. Wiele osób w ostatnich dniach łamie przepisy, sypią się mandaty

  • Nowe obostrzenia w kościołach? Profesor Horban zabrał głos

  • Adam Niedzielski potwierdził fatalną sytuację na Śląsku

Źródło: Fakt

Podobne artykuły

Abp Gądecki przeprosił za molestowania w kościele

Wiadomości

Gądecki zaczął przepraszać. Padły słowa o molestowaniu nieletnich

Czytaj więcej >
Lekarz ostrzegł rodziców

Wiadomości

Bardzo niepokojące objawy u dzieci, wcześniej ich nie było. Lekarz ostrzega rodziców

Czytaj więcej >
Parada Równości

Wiadomości

O 15:00 wyruszy Parada Równości w Warszawie. Duże utrudnienia w centrum miasta

Czytaj więcej >
Nie żyje Lucinda Riley

Wiadomości

Polki pokochały jej twórczość. Lucinda Riley zmarła w wieku 55 lat po wieloletniej chorobie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski boi się meczu Polska:Hiszpania. Skomentował formę drużyny

Czytaj więcej >
Nie żyje 3-letnia Zuzia z Torunia

Wiadomości

Cała Polska trzymała za nią kciuki. Zuzia zmarła po kilkunastu dniach w szpitalu

Czytaj więcej >