Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > 19-latka po śmierci chłopaka zginęła w wypadku. Zostawiła list pożegnalny
Monika Majko
Monika Majko 06.05.2021 14:53

19-latka po śmierci chłopaka zginęła w wypadku. Zostawiła list pożegnalny

logo tekst
goniec.pl

Patrycja i Krystian chodzili razem do klasy maturalnej w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie. Znajomi wspominają ich jako energicznych i pełnych planów na przyszłość młodych ludzi. Tragiczna śmierć 20-latka wstrząsnęła jego dziewczyną. Wkrótce nastolatka zginęła w bliźniaczym wypadku, a w pożegnalnym liście poprosiła, by pochować ją wspólnie z ukochanym.

Nastolatka zostawiła list pożegnalny

Ta podwójna tragedia wstrząsnęła niemal całą Polską. 11 kwietnia 2021 roku w Piotrawinie w województwie lubelskim doszło do tragicznego wypadku drogowego. Kierujący VW golfem zjechał z drogi i uderzył w drzewo, a jego pojazd stanął w płomieniach.

Po ugaszeniu pożaru przez strażaków wewnątrz ujawniono zwęglone zwłoki osoby kierującej – przekazał wówczas kom. Andrzej Fijołek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, cytowany przez se.pl.

Służby wyciągnęły z wraku samochodu zwłoki 20-letniego Krystiana. Ta śmierć poruszyła okolicznych mieszkańców, jednak nikt nie spodziewał się, że zaledwie dwa dni później w podobnych okolicznościach zginie kolejna osoba.

Bliźniaczy wypadek zdarzył się w nocy 13 kwietnia 2021 roku w Końskowoli. Samochód osobowy, kierowany przez 19-letnią Patrycję, również wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pojazd zapalił się, a nastolatka zginęła na miejscu. Wkrótce okazało się, że obie ofiary dobrze się znały.

– Około godziny 2:20 dyżurny puławskiej komendy został powiadomiony, że na drodze z Końskowoli do Sielc pali się samochód, który uderzył w drzewo. Po ugaszeniu pożaru przez strażaków, wewnątrz pojazdu ujawniono zwłoki osoby kierującej – przekazał podkomisarz Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, cytowana przez fakt.pl.

Patrycja i Krystian chodzili do tej samej szkoły i byli parą. 20-latek miał zginąć w wypadku gdy wracał do domu od swojej dziewczyny. Nastolatka bardzo przeżyła jego śmierć, a tragiczne doświadczenie prawdopodobnie pchnęło ją do ostateczności.

Jak donoszą dziennikarze „Gazety Wyborczej”, 19-letnia Patrycja miała zostawić w swoim domu list pożegnalny. Z relacji mediów wynika, że nastolatka poprosiła w nim, by pochowano ją razem z ukochanym, a jej ostatnia wola zostanie spełniona.

Jak poinformowała Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie w rozmowie z „Dziennikiem Wschodnim”, policja i prokuratura wciąż wyjaśniają okoliczności śmierci Krystiana i Patrycji.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Tagi: