Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Zwłoki na placu budowy w Warszawie. W zbiorniku na deszczówkę znaleziono ciało
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 02.09.2023 09:15

Zwłoki na placu budowy w Warszawie. W zbiorniku na deszczówkę znaleziono ciało

Policja
Policja

Dramatyczne doniesienia z warszawskiej Pragi. Na terenie jednego z placów budowy odnaleziono zwłoki. Ciało znajdowało się w zbiorniku na deszczówkę. Trwa intensywne dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności makabrycznego odkrycia.

Makabryczne odkrycie w Warszawie

Warszawa. Do makabrycznego odkrycia doszło w piątek, 1 września. Około godziny 16 stołeczne służby otrzymały zgłoszenie. - Na terenie budowy przy ulicy Szwedzkiej znaleziono ciało. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą tam działania. Na razie nie udzielamy żadnych informacji - powiedział oficer prasowy Komendy Stołecznej Policji Rafał Rutkowski w rozmowie z PAP.

 

Wojciech Glanc miał niepokojącą dla Polaków wizję. "Boję się tej zimy"

Ciało w zbiorniku na deszczówkę

Mariusz Hantulski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie dodawał. - Przed godziną 16 otrzymaliśmy zgłoszenie o zwłokach znajdujących się w zbiorniku na deszczówkę. Na miejscu działała między innymi grupa wysokościowa. Nasze działania polegały na wydobyciu ciała. Na miejscu swoje czynności prowadzi prokurator - przekazał strażak w rozmowie z tvn24.pl

Trzeba było specjalistycznych technik alpinistycznych by wydobyć ciało

Z informacji przekazanych mediom wynika, że akcja wydobycia zwłok była niezwykle skomplikowana. - Ciało było uwięzione w studzience, w czymś w rodzaju zbiornika retencyjnego wypełnionego osadem i deszczówką. Trzeba było specjalistycznych technik alpinistycznych, by je wydobyć - tłuamczył Mariusz Hantulski z KMP SP w Warszawie. 

W najbliższym czasie stołeczne służby będą wyjaśniać okoliczności tragedii. Na kolejne informacje trzeba poczekać.

Źródło: tvn24.pl/ PAP