Goniec.pl
12-latka

pixabay.com, autor: Matlachu

Zmarła 12-letnia dziewczynka przygnieciona przez drzewo

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Patryk Przybyłowski

Udostępnij:

Bardzo smutna informacja ze Skępego - nie żyje dziewczynka, która została przygnieciona drzewem. Do tragedii doszło w Parku Borek. Policja wydała ważny apel do mieszkańców, którzy mogą być w posiadaniu zdjęć drzewostanu sprzed tragedi

Tragedia rozegrała się dokładnie 1 kwietnia w godzinach popołudniowych. Kilka minut po 14:00 drzewo runęło na 12-letnią dziewczynkę, która przebywała akurat w Parku Borek.

Dziewczynka otrzymała natychmiastową pomoc, a do szpitala przetransportował ją helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety na skutek odniesionych obrażeń zmarła. Obecnie sprawą zajmują się mundurowi pod zwierzchnictwem prokuratora.

Policja wystosowała w tej sprawie bardzo ważny apel do lokalnej ludności. Poszukiwane są osoby, które mogły uwiecznić na zdjęciach drzewostan sprzed tragedii.

- Wszystkich, którzy posiadają w swoich zbiorach zdjęcia drzewostanu z okresu przed wypadkiem, zrobione w miejscu zdarzenia – alejka Parku Borek Ludwika Mariana Zielińskiego – prosimy o przesyłanie ich za pomocą poczty elektronicznej - czytamy w komunikacie policji.

Komenda prosi o przesyłanie zdjęć na adres bip-lipno@bg.policja.gov.pl. Fotografie muszą być koniecznie opatrzone datą ich wykonania.

Warto zauważyć, że już przed kilkoma dniami biegły wskazany przez służby zwrócił uwagę na spróchnienie drzewa. Trwają czynności, które mają wykazać, czy zarządca parku dopilnowało swoich obowiązków w kwestii zarządzania drzewostanem.

Rzeczniczka Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu zaznacza, że nie było wcześniej zgłoszeń od osób kontrolujących dot. właśnie tego drzewo. Inaczej, zostałoby ono wycięte.

- Ze względu na lokalizację od razu zostałoby wycięte. Kontrole były przeprowadzane prawidłowo. Dlaczego drzewo się przewróciło, sprawdzimy, weźmiemy pod uwagę także dane meteorologiczne - tłumaczy Honorata Galczewska cytowana przez lipno.naszemiasto.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

źródło: nwloclawek.pl, lipno.naszemiasto.pl

Patryk Przybyłowski

Jestem głównym wydawcą portalu Goniec.pl. Od trzech lat współpracuję z Grupą Mediową Iberion, a wcześniej byłem związany z Radiem Sfera. Prywatnie pasjonuję się muzyką i angielską piłką nożną.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Nie żyje 16-letnia Wiktoria. Media donoszą, że była Polką

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm uchwalił ustawę uszczelniającą handel w niedzielę

Czytaj więcej >

Wiadomości

Opatów: Nastolatkowie jechali do szkoły. Jeden nie żyje, dwoje trafiło do szpitala

Czytaj więcej >
tornado

Wiadomości

Pomorskie: Nad gminą Gniew pojawił się zalążek trąby powietrznej. Wiatr niszczył posesje mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Wpadka Andrzeja Dudy w Świnoujściu. Zapomniał o ważnej rzeczy

Czytaj więcej >

Wiadomości

Sejm przyjął ustawę ws. rekompensaty dla podmiotów gospodarczych w związku ze stanem wyjątkowym przy granicy z Białorusią

Czytaj więcej >