Za banknot o nominale 100 zł płacą tysiące złotych. Wiele osób już na tym nieźle zarobiło
Pieniądze, jakie zarobić możesz na banknotach trzymanych w portfelu, są ogromne. Mowa nie o nominałach kolekcjonerskich z epoki PRL. Wystarczy, że spojrzysz na konkretny numer i będziesz wiedzieć, czy warto szukać sposobu, aby zmienić jeden banknot na okrągłą sumę pieniędzy. Wyjaśniamy.
Masz 100 zł w portfelu? Lepiej przyjrzyj się temu banknotowi
Szybki sposób na zarobienie pieniędzy wcale nie musi być związany z podejmowaniem kolejnych zleceń. Spójrz do portfela i zobacz, jakie stuzłotówki się w znajdują. Może się okazać, iż nosisz przy sobie małą fortunę.
Ile warte są banknoty? Nie zawsze chodzi o nominał widoczny obok wizerunku monarchy. 100 złotych może być warte nawet tysiące, ale musi spełniać konkretne warunki . Na co zwrócić uwagę?
Numer seryjny banknotu może przynieść ci fortunę
Zanim zapłacisz w sklepie stuzłotowym banknotem, spójrz na numer widoczny u jego dołu . Numer seryjny banknotu może okazać się przepisem na to, by na twoim koncie szybko pojawiły się spore pieniądze. Najwięcej zarobisz na banknotach z najrzadszymi numerami.
ZOBACZ : Renta wdowia już w 2024 r.? Jest deklaracja nowego rządu
Kolekcjonerzy szukają pieniędzy z numerami seryjnymi złożonymi tylko z jednej cyfry . Masz 100 złotówkę z numerem seryjnym np. 4444444 albo 2222222? Najpewniej bardzo szybko otrzymasz za taki banknot sporą sumę pieniędzy . Aukcje takich banknotów są popularne i osiągane tam kwoty są dla zwykłego człowieka wręcz niezrozumiałe. Niemniej na ostateczną wartość wpływ ma nie tylko nietypowy i niespotykany numer seryjny.
Nie tylko numer seryjny jest jednak ważny
Noszone w portfelu pieniądze mają to do siebie, iż nie są w stanie kolekcjonerskim. Numer seryjny o niespotykanej liczbie to jedno, ale kluczowe jest również to, w jakim stanie jest banknot, który trafia na aukcję. Im lepszy stan licytowanej stuzłotówki, tym większą wypłatę otrzyma jej właściciel .
Największe pieniądze otrzymać można za banknoty w tzw. bankowym stanie zachowania. Charakteryzuje się on sztywnością papieru, brakiem załamań oraz niezaokrąglone i ostre rogi. Takie pieniądze najpewniej nigdy nie trafiły w ręce kasjera w sklepie.
Źródło: Fakt.pl