Goniec.pl > Polska > Wypadek pod Kłobuckiem. Nie żyją matka i jej 14-letnia córka, lekarze walczą o życie 20-letniego syna
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 28.10.2022 22:55

Wypadek pod Kłobuckiem. Nie żyją matka i jej 14-letnia córka, lekarze walczą o życie 20-letniego syna

kłobuck wypadek
Policja

Wypadek pod Kłobuckiem. W wyniku uderzenia w drzewo z dużą prędkością, zginęły 39-letnia matka i 14-letnia córka. Samochodem kierował 20-letni syn i brat ofiar. W ciężkim stanie trafił do szpitala.

Wypadek pod Kłobuckiem. Nie żyją matka i jej 14-letnia córka

Pod Kłobuckiem na Śląsku, a konkretnie pomiędzy Wręczycą Wielką a Borowem doszło do tragicznego zdarzenia. Troje członków rodziny jechało przez noc i nic nie zwiastowało tragedii.

Nagle jednak kierujący nissanem 20-letni mężczyzna zjechał z dużą prędkością na pobocze i uderzył samochodem w drzewo. Towarzyszące mu matka i siostra zostały zakleszczone w samochodzie.

Mimo reanimacji kobiety i nastolatki nie udało się uratować. Do szpitala z ciężkimi obrażeniami trafił zaś kierujący. Jego życiu wciąż zagraża niebezpieczeństwo.

Policja wyjaśni okoliczności zdarzenia

W wyniku uderzenia w drzewo, samochód został niemal doszczętnie zmiażdżony. Policja zajmie się teraz dochodzeniem związanym z tym, co było przyczyną wypadku - dlaczego młody kierowca stracił panowanie nad pojazdem i co doprowadziło do kolizji?

Na odcinku pomiędzy Wręczycą Wielką a Borowem została zablokowana droga powiatowa. W akcji uczestniczyło 20 strażaków, którzy z całych sił próbowali ocalić ofiary wypadku. Niestety, mimo usilnych prób, udało się uratować tylko jedno istnienie.

Ta sytuacja powinna wszystkim kierowcom uświadomić, że na drodze nigdy nie jesteśmy bezpieczni i jechanie z nadmierną prędkością może skończyć się tragicznie. Warto przestrzegać przepisów.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Radio Zet

Tagi: Śląsk