Goniec.pl > Wiadomości > Wrześniowe lato trwa w najlepsze. Synoptycy prognozują zmianę pod koniec tygodnia
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 11.09.2023 08:20

Wrześniowe lato trwa w najlepsze. Synoptycy prognozują zmianę pod koniec tygodnia

pogoda
wxcharts.com

Mimo iż do początków jesieni już tylko kilkanaście dni, to pogoda, która panuje za naszymi oknami, wcale nie daje ku temu przesłanek. Do Polski wróciły bardzo słoneczne i ciepłe dni. Tak będzie również i dzisiaj 11 września niemal w całym kraju. Warto skorzystać z ostatnich promieni słonecznych.

Pogoda w Polsce jest bardzo korzystna

Praktycznie cała Polska od samego rana jest bardzo pogodna i bezchmurna. Miejscowo pojawiają się delikatne mgły, które jednak ustępują po chwili. Od rana ciepło i bezwietrznie.

Pogoda utrzymuje się na stałym poziomie od kilku dni. Tak będzie również i dziś w całym kraju. Dużo słońca, brak opadów i wysoka temperatura sięgająca nawet do 30 stopni Celsjusza. Nad morzem oraz w górach ok. 23-25 st. C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

Smutne sceny w "Wiadomościach" TVP. Nagle przekazano informacje o śmierci

Warto wykorzystać sprzyjającą pogodę

- Rano i wieczorem sucha i słoneczna pogoda nadal na przeważającym obszarze kraju korzystnie wpływać będzie na organizm człowieka. W ciągu dnia, na skutek nasilenia się gorąca i pojawiania się duchoty, warunki biometeo ulegną pogorszeniu - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Warto więc wykorzystać ten sprzyjający ostatni słoneczny okres i spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu.

Przypomnijmy, że wczoraj synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem dla dwóch województw:

  • lubuskie, poza powiatami: strzelecko-drezdeneckim i wschowskim,
  • zachodniopomorskie, w powiatach: Szczecin, gryfińskim, pyrzyckim i myśliborskim.

Pod koniec tygodnia zmiana pogody

W nocy w całym kraju również powinno być bardzo pogodnie i bez spodziewanych opadów. Zachmurzenie małe lub umiarkowane. Miejscami mgły. Temperatura całkiem wysoka jak na obecny okres roku, bo wahać się będzie od 14 do 18 stopni C. Cieplej ma być na Wybrzeżu.

Tak ciepłe i słoneczne dni niestety powinny mieć swój finał pod koniec tygodnia. Od czwartku zapowiadana zmiana w pogodzie, więcej opadów deszczów i niższe temperatury.