Goniec.pl
Wikimedia Commons/Jacek Halicki - zdjęcie ilustracyjne

Wikimedia Commons/Jacek Halicki - zdjęcie ilustracyjne

Wrocław: pojechał do Biedronki. Musi zapłacić 170 zł. Nie za zakupy

7 Listopada 2021

Autor tekstu:

Anna Dymarczyk

Udostępnij:

Wrocław: wysokie kary za przekroczenie czasu stania na parkingu pod Biedronką. Wystarczy, że przekroczy się godzinę i można otrzymać za to karę w wysokości 170 zł. Najwięcej podobnych przypadków może zdarzyć się w ścisłym centrum miasta.

Coraz częściej zdarza się, że markety i galerie handlowe jasno zaznaczają, że parkingi są przeznaczone jedynie dla klientów, a w związku z tym ustanawiają również limity czasowe ich darmowości. Czasem wystarczy spóźnić się parę minut, żeby zebrać mandat.

Protest

Manifestacje po śmierci 30-letniej Izabeli z Pszczyny

CZYTAJ DALEJ

Wysokie kary za przekroczenie czasu parkingowego pod Biedronką

Na portalu tuwroclaw.pl pojawiła się historia jednego wrocławianina, który robił ostatnio zakupy w Biedronce w centrum miasta. Podjechał samochodem na parking i ruszył z dziećmi do sklepu. Na miejscu zrobił nie tylko zakupy, ale również został z pociechami na halloweenowe malowanie twarzy.

Sprawunki połączone z rozrywką zajęły mu nieco ponad godzinę. Kiedy wrócił na parking okazało się, że na jego aucie znalazł się mandat. Jak się okazało, wystawiono go dosłownie minutę po przekroczeniu godzinnego czasu stania na parkingu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zdziwiony klient spóźnił się do auta o niecałe 10 minut. Ten czas kosztował go 170 zł. Być może więcej wydał nawet na mandat niż na zrobione w dyskoncie zakupy.

- Rozumiem ograniczanie parkowania dla osób, które nie są klientami, a chcą używać parkingu sklepu, ale ja udowodniłem, że byłem tam na zakupach w czasie parkowania. Zakupy trwały dość długo, ponieważ byłem z rodziną, a przy sklepie Biedronka prowadziła promocję halloweenową z malowaniem twarzy dzieci, co również zajęło nam czas - relacjonował klient.

Biedronka pochyliła się nad klientem

O sprawie dowiedziała się firma Jeronimo Martins. Wytłumaczono, że kwestią parkomatów i miejsc parkingowych zajmuje się osobna firma zewnętrzna. Ten konkretny parking był objęty zarządem właśnie tej spółki. To oznaczało, że Biedronka nie może w żaden sposób cofnąć klientowi nałożonej kary.

Jak dobrze znasz piosenki Maryli Rodowicz? Żaden fan nie powinien mieć problemu z odpowiedzią

Pytanie 1 z 10

Jak brzmi imię bohaterki największego hitu Maryli Rodowicz?

Zamiast tego sklep pokusił się jednak o miły gest. Po uregulowaniu płatności przez wrocławianina, Biedronka przekaże mu bon o równowartości mandatu do przeznaczenia na zakupy w ich sklepach.

Klient przyznał jednak, że nie o to mu chodziło i znacznie bardziej byłby zadowolony z reakcji Jeronimo Martins na firmę zarządzającą parkingiem, by klienci nie musieli robić zakupów przez cały czas patrząc na zegarek.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

źródło: tuwroclaw.pl

Anna DymarczykAutor

Studentka historii, naukowo zajmująca się historią Żydów w Polsce i muzealnictwem. Prywatnie zaangażowana w polski fandom fantastyczny. Bliskie są jej kwestie polskiej edukacji, mniejszości oraz nierówności społecznych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: anna.dymarczyk@goniec.pl

Podobne artykuły

Pieniądze

Ceny w Polsce będą rosnąć aż do Bożego Narodzenia

Czytaj więcej >
koszyk

Pieniądze

Zrobili zakupy na stacjach benzynowych i porównali ceny. Paragony pokazały całą prawdę

Czytaj więcej >
pilne

Pieniądze

NBP ogłosiło decyzję ws. stóp procentowych. "Szczyt inflacji w styczniu"

Czytaj więcej >

Pieniądze

Rząd wydłuża termin ważności bonu turystycznego

Czytaj więcej >
5 tys. złotych kary za niezłożenie deklaracji o źródłach ciepła do CEEB

Pieniądze

Budujesz dom? Na zgłoszenie pieca masz nie rok, a dwa tygodnie

Czytaj więcej >
GUS

Pieniądze

Największy wzrost inflacji od 20 lat

Czytaj więcej >