Goniec.pl

Wikimedia/Dawid Skalec

Wielkopolskie: Dramat na biwaku w Potrzanowie. Nie żyje ciężarna kobieta i jej dziecko

23 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Dramatyczny finał wakacyjnego wypoczynku na polu namiotowym w wielkopolskim Potrzanowie. Przebywająca na biwaku ciężarna kobieta nagle straciła przytomność i przestała oddychać. Heroiczną resuscytację poznanianki prowadzili najpierw strażacy z Wągrowca, a następnie medycy. Niestety, życia jej i jej dziecka nie udało się uratować.

Nie tak miał się zakończyć wypoczynek pod namiotem młodej mieszkanki Poznania będącej w 15. tygodniu ciąży. Kobieta postanowiła skorzystać z ostatnich dni wakacji i sprzyjającej aury, dlatego wybrała się na biwak. Nie sądziła nawet, że ta wyprawa będzie ostatnią w jej krótkim życiu.

Ciężarna kobieta zasłabła na biwaku

Błogi wypoczynek kobiety w położonym nad kilkoma jeziorami Potrzanowie zakończył się w nocy z piątku na sobotę (20 sierpnia). Tuż po godzinie 23 jeden z turystów przebywających na tym samym polu namiotowym zauważył, że ciężarna sąsiadka straciła przytomność i przestała oddychać. Zaniepokojony biwakowicz od razu wezwał pomoc.

- Jako pierwsze na miejsce zdarzenia dojechały, równo z Zespołem Ratownictwa Medycznego, zastępy OSP Skoki. Ratownicy medyczni oraz strażacy natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową kobiety w celu przywrócenia funkcji życiowych - poinformowali strażacy ochotnicy ze Skoków.

Stan kobiety był bardzo poważny, a reanimacja nie przynosiła pożądanych efektów, dlatego też podjęto decyzję o przewiezieniu pacjentki do szpitala w Wągrowcu. Ratownikom medycznym w transporcie ciężarnej pomagał także jeden z druhów OSP Skoki.

Nie żyją matka i dziecko

Krótko po północy nieprzytomna kobieta trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie jeszcze przez kilkadziesiąt minut kontynuowano dramatyczną walkę o jej życie. Mimo wysiłków, życia poznanianki nie udało się uratować. Lekarz stwierdził zgon zarówno jej, jak i jej dziecka.

Szpital zdecydował o przeprowadzeniu sekcji zwłok, mającej wyjaśnić przyczyny niespodziewanej śmierci młodej kobiety. Wykluczono kryminalny charakter sprawy. - Zgonem ciężarnej nie zajmuje się ani policja, ani prokuratura - poinformował "SE" mł. asp. Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Już od 1 września istotne zmiany w polskich szkołach. Uczniowie i ich rodzice nie będą zadowoleni

  • Wypłata 14. emerytury za pasem. ZUS podał dobre informacje, nadchodzą wyczekiwane terminy

  • Mateusz Morawiecki ostrzega przed powrotem Donalda Tuska. "Nie daj Boże"

Źródło: Goniec.pl, SE

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie pomógł nawet śmigłowiec LPR. Nie żyje 88-latek, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nastolatek bez opamiętania bił i kopał szefa straży miejskiej. Nikt nie pomógł
Czytaj więcej >

Wiadomości

Z pojazdów prawie nic nie zostało. W środku były dzieci, wszystkie służby w akcji
Czytaj więcej >

Świat

Putin wydał polecenie. Polski MSZ reaguje: "Potępiamy wzmocnienie zagrożenia"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Prezenter załamał się na wizji. Mężczyzna nie wytrzymał: "Drogi Boże, pomóż im!"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszalin. Została zamknięta w sklepie, nie mogła się wydostać. Na miejsce wezwano służby
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]