NASI DZIENNIKARZE
Janusz Schwertner
Mateusz Baczyński
Jakub Wątor
Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Wielkopolska. 65-latek został przysypany podczas prac ziemnych. Nie udało się go uratować
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 26.04.2023 22:04

Wielkopolska. 65-latek został przysypany podczas prac ziemnych. Nie udało się go uratować

Śmigłowiec LPR
Lowdown/Wikimedia Commons

Dziś (26.04) podczas prac ziemnych w wielkopolskich Szamotułach został przysypany 65-letni mężczyzna. Pomimo reanimacji nie udało się go uratować. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej oraz załoga śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego.

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Nie żyje 65-latek

Oficer dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał PAP, że do śmiertelnego wypadku tragedii doszło ok. 14:30 na ul. Wojska Polskiego w Szamotułach podczas prowadzenia prac ziemnych przed sklepem sieci dyskontów.

- Podczas tych prac osunęła się ziemia, w środku wykopu był mężczyzna, który został przysypany - powiedział. Mężczyznę częściowo udało się odkopać pozostałym pracownikom, a ostatecznie nieprzytomnego 65-latka wyciągnęli przybyli na miejsce strażacy.

Pokazała, co dzieje się z masłem w Lidlu. Wielu klientów będzie nie będzie zadowolonych

Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Służby prowadziły 40-minutową reanimację, ale mężczyźnie nie udało się przywrócić czynności życiowych. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej. Zadysponowano również śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego.

Ściągnięcie maszyny LPR następuje w najcięższych przypadkach. Liczy się wtedy przede wszystkim czas. Niestety nawet to nie pomogło 65-latkowi.

Służby ustalają okoliczności zdarzenia

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Powiadomiona została również inspekcja pracy, aby sprawdzić czy teren robót był prawidłowo zabezpieczony, a zatrudnieni mieli zagwarantowane odpowiednie warunki pracy.

To nie jedyne dziś tragiczne zdarzenie w tej okolicy. Przed 15:00 doszło do wypadku na trasie Szamotuły-Poznań. W Kąsinowie samochód osobowy wjechał do rowu. Jedna osoba została poszkodowana.

Źródło: PAP, eszamotuly.pl